platforma blogowa portalu głos koszaliński

Christ Agony w Koszalinie. Klub Inferno 10 marca 2013

Znana blackmetalowa ekipa Christ Agony zagra w koszalińskim klubie Inferno w ramach trasy „Black Ritual Tour 2013”. Razem z nimi zagra zespół Feto In Fetus.

Christ Agony

Christ Agony

I znowu w koszalińskim klubie Inferno zrobi się mocno metalowo, a do tego mrocznie. Po bardzo udanych koncertach kultowego zespołu Vader, czy legendarnego Turbo znowu zagra ważna dla polskiej sceny gitarowej kapela.  Zespołu Christ Agony z pewnością nie trzeba przedstawiać zwolennikom rodzimej sceny black/death metalowej. Prowadzona już od 1990 roku przez Cezarego „Cezara” Augustynowicza ekipa należy do prekursorów gatunku w Polsce, ma na swoim koncie 9 albumów i kilka innych wydawnictw. W przygotowaniu jest nowe koncertowe DVD „Black Ritual” oraz kolejny album, który będzie nosił tytuł „Legacy”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3jPn0YYzKUc[/youtube]

Czy na niedzielnym koncercie w Koszalinie będzie można usłyszeć nie publikowane wcześniej utwory? To bardzo prawdopodobne, bo już w grudniu 2012 roku Christ Agony prezentował na koncertach dwie nowe kompozycje: „Black Blood Unieverse” i „Sigillum Diaboli”. Trzon występu stanowić będą jednak najprawdopodobniej numery z albumu „Nocturn” wydanego w 2011 roku oraz starsze utwory.

Wraz z Christ Agony do Koszalina przyjedzie death metalowy zespół Feto In Fetus. To młoda załoga, która wystartowała w 2005 i dała się poznać szerszej publice za prawą debiutanckiej płyty „Far From The Truth” . Dwa lata kiełkowała nowa muzyka i dzisiaj, dzięki potrójnemu splitowi który dzielą z Fulcrum i Norylsk, Feto In Fetus prezentuje odmienione i bardzo ciekawe oblicze. Zamiast typowego death metalu mamy tu i wpływy industrialu i nieśmiały klawisz, a także zdecydowanie mroczniejszy klimat.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XyXvSsBDapw[/youtube]
Bilety na koncert kosztują 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł przy wejściu w dniu koncertu. Start o godz. 20.

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

3 komentarze do “Christ Agony w Koszalinie. Klub Inferno 10 marca 2013”

  1. Saymoon napisał(a):

    Nie rozumiem za bardzo polityki włodarzy Inferno. Zapraszają uznany zespół, a czy ktoś widział jakiś plakat na mieście reklamujący to wydarzenie? Sam facebook nie wystarczy do promocji imprezy. Bilety też do nabycia tylko w klubie, który znajduje się przy wyjeździe z miasta. Do tego dochodzi ta niefortunna niedziela. A później wszyscy publicznie debatują, dlaczego taka niska frekwencja na koncertach… PS. DVD „Black Ritual” nie będzie. Właśnie z powodu niskiej frekwencji w Lublinie, gdzie DVD miało być kręcone.

  2. gramuzyka napisał(a):

    Za PS. dziękuję. Na oficjalnej stronie Christ Agony nie ma słowa o tym, że DVD nie będzie.

  3. Radek Wu napisał(a):

    Czasami mam wrażenie, że Szef Inferno robi koncerty 'dla siebie'. Zespół spoko, ale reklamy prawie żadnej. Nawet nie chodzi o plakaty, PRowo i marketingowo Inferno leży…