platforma blogowa portalu głos koszaliński

Świadomość akustycznie. Radio Koszalin rozbujane [film, zdjęcia]

Darłowska reggae’owa ekipa Świadomość przez ponad godzinę bujała Radiem Koszalin. Swoimi utworami, akustycznym brzmieniem, gorącym jamajskim klimatem i polską energią.

Świadomość - Unplugged Radia Koszalin

Świadomość – Unplugged Radia Koszalin

Regałowcy z Darłowa stawili się w Koszalinie w komplecie. W czwartek 28 lutego 2013 krótko po godzinie 19 na scenie studia koncertowo-nagraniowego im. Czesława Niemena stanęło ośmiu muzyków, którzy na wstępie zaczarowali publiczność dźwiękami głębokiego basu, wysokich dźwięków fletu i sekcji dętej. Po tym tajemniczym intro przeszli do reggae’owego ataku słonecznymi rytmami.

Zdjęcia >>> Świadomość Unplugged w Radiu Koszalin [zdjęcia]

Choć w wypełnionej do ostatniego miejsca sali zdecydowana większość publiczności po prostu siedziała w wygodnych fotelach, to niemal wszystkie głowy bujały się w rytm muzyki Świadomości. Ci, którzy nie mieli miejsc siedzących oczywiście nie podpierali ścian, tylko podrygiwali i potupywali w rytm darłowskiego reggae. Najodważniej poczynała sobie dość liczna grupa małych dzieci (najmłodsze z nich miało pewnie około 1,5 roku), które kręciły się przy scenie, bądź też tańczyły wraz z rodzicami.

Nic w tym dziwnego, bo ta muzyka idealnie nadaje się do bujania, szczególnie kiedy grają go tak dobrzy muzycy. Choć każdy z tych ośmiu facetów grał świetnie, to największe wrażenie zrobiły na mnie partie sekcji rytmicznej trąbka/puzon, do których dołączał czasami i saksofon oraz solówki trębacza. No i z bardzo dobrej strony pokazał się gitarzysta solowy, który bez niepotrzebnego popisywania się okraszał utwory solówkami i zgrabnymi melodyjkami.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xwor8ixhIrU[/youtube]

Oczywiście koncert nie mógł obejść się bez bisów. Świadomość zagrała aż trzy utwory i dopiero przy nich publiczność odkleiła się od wygodnych foteli (zresztą za namową prowadzącego koncert Adriana Adamowicza).

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

2 komentarze do “Świadomość akustycznie. Radio Koszalin rozbujane [film, zdjęcia]”

  1. MojRas napisał(a):

    Rzecz jasna, że połowa zespołu to także Koszalin.

  2. gaga napisał(a):

    Przedziwny koncert krzesełkowy. Chłopaki zagrali świetnie. Nie spodziewałam się, że tak fajnie to wyjdzie. Też zwróciłam uwagę na dęciaki i gitarę. Podejrzewam, że mogłoby być jeszcze lepiej, gdyby poczuli energię zwrotną od publiczności (co nota bene Czarny zasugerował w pewnym momencie). Szczególnie dziwnie wyglądali Ci, którzy „zmuszeni” do wstania – wstali i przez 3 kawałki stali bez ruchu, co było dla mnie przedziwnym zjawiskiem, bo przy takiej muzyce nogi same tańczą. I to wcale nie byli najstarsi słuchacze.