platforma blogowa portalu głos koszaliński

Soilwork „The Living Infinite”. Premiera 4 marca 2013

Soilwork powraca po trzyletniej przerwie z dziewiątym, pierwszym w karierze podwójnym albumem. Odrodzony, w nieco zmienionym składzie, ale o wiele mocniejszy niż wcześniej.

Soilwork - The Living Infinite

Soilwork – The Living Infinite

Materiał „The Living Infinite” kapela, niezmiennie dowodzona przez wokalistę Björna „Speeda” Strida, przygotowywała przez kilkanaście miesięcy. Pomysłów było tyle, że zamiast pojedynczego krążka Soilwork przygotował pierwsze w swej kilkunastoletniej karierze podwójne wydawnictwo. Szwedzi znowu serwują melodyjny death metal.

Speed zapowiadał, że fani mogą oczekiwać podobnej intensywności muzyki, jaka była na poprzednim dziele, „The Panic Broadcast”. – Tylko podniesionej na wyższy poziom – dodawał wokalista.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YFug3xQBKAk[/youtube]

Zespołowi w osiągnięciu w studiu zamierzonego efektu pomógł renomowany producent Jens Bogren (m.in. Opeth). Pojawił się w nim także wspaniały gość, legenda alternatywy Justin Sullivan z New Model Army, którego głos słychać w tytułowym kawałku. Całość promuje numer „Rise Above The Sentiment”. „The Living Infinite” nie nagrywał już z Soilwork wieloletni gitarzysta Peter Wichers. W 2012 roku zdecydował się definitywnie odejść z zespołu. Zastąpił go, godnie, David Andersson.

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.