platforma blogowa portalu głos koszaliński

Unplugged Radia Koszalin – Świadomość. Akustyczne reggae 28 lutego 2013

Już w najbliższy czwartek 28 lutego 2013 roku w Koszalinie zagra darłowska kapela reggae – Świadomość. Ich koncert to kolejna już odsłona cyklu Unplugged Radia Koszalin.

Świadomość

Świadomość

Tego gatunku muzycznego w wersji akustycznej jeszcze w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena nie było. A w ciągu kilkunastu koncertów unplugged można już było usłyszeć różne rodzaje, rocka, poezję śpiewaną, pop, a nawet disco polo. Reggae jednak jeszcze nie. I będzie to nie byle jakie reggae, bo wykonane przez darłowską Świadomość, która w tych kręgach muzycznych w Polsce jest świetnie znana.
Zespół ten powstał w styczniu 2002 roku, a ich muzyka to jamajskie klimaty, ale zagrane w specyficznym stylu, zainspirowanym takimi nurtami jak: folk, ska, dub, punk-rock, czy nawet rock. Różnorodność stosowanych instrumentów sprawia, że muzyka jest barwna, ciekawa i porywająca – zwłaszcza na koncertach.

Warto tu dodać, że choć zespół na scenie Unplugged Radia Koszalin wystąpi po raz pierwszy, to nie będzie ich pierwszy pobyt tutaj. Kilka lat temu właśnie w tym studiu nagrywali swoją debiutancką płytę „Ciak Ciak”, a krótko potem zagrali także tam koncert. Dodatkowo Robert Gorgol, czyli wokalista i gitarzysta zespołu już grał tu akustycznie, ale ze swoją inną kapelą – folkową Zgagafari.

 

– Zapraszam na ten koncert serdecznie wszystkich fanów reggae, naszych znajomych i przyjaciół, a także tych, którzy na co dzień nie słuchają takiej muzyki. Na pewno będzie pozytywna energia – mówi Robert Gorgol. – Oprócz własnych utworów zagramy także jeden cover, ale to niech zostanie tajemnicą do czwartku wieczorem.
Przypominamy, że wstęp na koncerty w Radiu Koszalin jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona. Zaproszenia rozdawane są telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godz. 13-16 w Przebojowym Radiu Koszalin.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.