platforma blogowa portalu głos koszaliński

Warsztaty hip-hopowe w Radiu Koszalin. 1 marca 2013

Czym jest kultura hip-hopowa? Jak się rymuje? Jak produkuje się hip-hopowe bity? O tym wszystkim będzie się można dowiedzieć podczas hip-hopowych warsztatów, które 1 marca 2013 zorganizowane będą w Radiu Koszalin.

 

B.A.D. będzie jednym z wykładowców podczas warsztatów / fot. Marcin Golik

B.A.D. będzie jednym z wykładowców podczas warsztatów / fot. Marcin Golik

Na pomysł zorganizowania takiej imprezy wpadł Arek Wilman, który w Radiu Koszalin prowadzi cotygodniową audycję autorską „Rapnejszyn”. Celem tych trwających 4 godziny lekcyjne (od godz. 10 do godz. 13) zajęć jest zapoznanie i zaciekawienie uczniów szkół podstawowych z kulturą hip-hopową, z jednoczesnym obaleniem stereotypów, które przylgnęły do tej subkultury.

Co ważne warsztaty te to nie tyle  teoria dotycząca źródeł kultury hip-hopowej (choć to także ważny element zajęć), co przede wszystkim zajęcia praktyczne, podczas których młodzi ludzie będą mogli m.in. dotknąć gramofonu, poskreczować, pograć na urządzeniach do tworzenia podkładów muzycznych, czy wziąć udział w pokazie rapu, break dance’u, czy beat boxu.

– Impreza jest „zamknięta” – zostały na nią zaproszone dzieci z koszalińskich szkół, ale przewidziałem z 20-25 miejsc dla najbardziej zainteresowanych. Kto pierwszy, ten lepszy – mówi Arek Wilman z Radia Koszalin. Chęć wzięcia udziału w warsztatach należy wysłać na adres: a.wilman@radio.koszalin.pl

A oto osoby, które w Radiu Koszalin poprowadzą warsztaty:

Łukasz (Kuki) Pączkowski

Członek międzynarodowej organizacji Universal Zulu Nation oraz Polskiego Stowarzyszenia Kultury Hip Hop. Jako tancerz specjalizuje się w stylu Clown Walk, lecz jego własny obraz tańca wykracza po za wszelkie ograniczenia określeniami. Hip-hopowy aktywista, zafascynowany połączeniem aspektów socjologicznych kultury Hip Hop z psychologią. Redaktor Flava Dance Magazine.

Błażej (B.A.D.) Tomiak
Fan kultury hip-hop, autor płyty „Demo* Kontrast” (pochodzi z niej świetnie przyjęty singiel pt. „C.U.D.”). Na co dzień studiuje na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej. W kręgu zainteresowań Błażeja znajdują się nowoczesne technologie i motoryzacja. Jego cel to granie koncertów i nagrywanie płyt, które przy odrobinie szczęścia zapiszą się na kartach historii polskiego Hip-Hopu.

Michał (Deejay Sens) Rolbiecki
Z wykształcenia dziennikarz. Udziela się również jako beatmaker, z czystej zajawki staje także za gramofonami. Tworzył ekipy: Absolwenci (wraz z Orzeu i BobAirem) oraz Czyste Sumienie (z Martą Wólczyńską i Da Teknyxem). Obecnie związany z ekipami Def-Box, Check Yo Style, STAMTĄD Prodakszyn i Money Money Music Movement.

Kuba (Chmielu) Chmielowiec
Właściciel studia Def-Box, MC i Producent. Swoją przygodę z muzyką zaczął w roku 2003 w Poddaszu. Pierwsze kroki stawiał w ekipie Tekstylion, którą tworzył razem z Żuczkiem. W tym momencie jest już po nagraniu płyty Def-Box – Centralnie z Wybrzeża, oraz jest w trakcie produkowania płyty producenckiej oraz nowego albumu razem z KCZ pod nazwą Operacja Chaos – na bitach Chińskiego Zwiadowcy.

Projekt DAJ SPOKÓJ
Daj Spokój jest to ekipa mocno zakorzeniona w klasyce gatunku, więc nie może zabraknąć tu żadnego z elementów muzyki hiphopowej. Dwóch MC’s: Partaq i Mefiu, producent DK oraz DJ Ms. Dzięki temu, że wszyscy członkowie ekipy mieszkają w Koszalinie i na jego obrzeżach, skład intensywnie pracuje nad swoją twórczością w mieleńskim studiu Creazzy Records. Podczas Warsztatów HH zajęcia poprowadzą Partaq, DK i DJ Ms.

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

2 komentarze do “Warsztaty hip-hopowe w Radiu Koszalin. 1 marca 2013”

  1. Kaeres napisał(a):

    Czy te warsztaty będą organizowane tylko dla uczniów z Szkoły Podstawowej czy również i dla chętnych ?

  2. Arek Wilman napisał(a):

    Impreza ogólnie jest „zamknięta” – zostały na nią zaproszone dzieci z koszalińskich szkół, ale przewidziałem z 20-25 miejsc dla najbardziej zainteresowanych. Kto pierwszy, ten lepszy. a.wilman@radio.koszalin.pl Pozdrawiam 🙂