platforma blogowa portalu głos koszaliński

Votum „Harvest Moon”. Nowa płyta 8 lutego 2013

Warszawski zespół Votum wydaje swój trzeci album studyjny. „Harvest Moon” ukaże się już 8 lutego 2013 roku.

Votum - Harvest Moon

Votum – Harvest Moon

„Harvest Moon to księżyc w superpełni – zjawisko atmosferyczne, które można zaobserwować przed przesileniem jesiennym. To również motyw przewodni opowieści, którą Votum „gra” na trzecim albumie. Podobnie jak poprzednie dwa wydawnictwa („Time Must Have a Stop” oraz „Metafiction”) „Harvest Moon” jest albumem koncepcyjnym, który za pomocą muzyki, słów i oprawy graficznej wprowadza słuchaczy w mroczną historię, która wydarzyła się ponad wiek temu w pewnym oddalonym od cywilizacji domu.

Zespół Votum zaistniał w świadomości fanów i mediów w 2008 roku za sprawą debiutanckiej płyty „Time Must Have A Stop”, która została wydana na całym świecie przez wytwórnię Progrock Records. Dwa lata później zespół doceniony został w kraju i za granicą za sprawą progresywnego albumu „Metafiction”.

Również 8 lutego w rzeszowskim klubie Pod Palmą, Votum rozpocznie trasę koncertową promującą ich najnowsze wydawnictwo. Formacja wraz z zespołem Dianoya rozpoczyna tym samym cykl koncertów pod nazwą „The Rich & Famous Tour 2013” obejmujący 8 polskich miast.

Szczegóły trasy koncertowej:

 

8.02 – Rzeszów – Pod Palmą
09.02 – Częstochowa – Galeria Teatr From Poland
15.02 – Gdańsk – Wydział Remontowy
16.02 – Toruń – Bunkier
22.02 – Warszawa – Herezja
23.02 – Białystok – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury „SPODKI”
25.04 – Kraków – Lizard King
26.04 – Katowice – Megaclub

Komentowanie wpisu jest wyłączone.