platforma blogowa portalu głos koszaliński

Helloween „Straight Out Of Hell”. Nowa płyta 22 stycznia 2013

Kultowy Helloween już wkrótce wyda swoją 14. płytę studyjną. „Straight Out Of Hell”, który ukaże się 22 stycznia 2013 roku promuje sześciominutowy utwór „Nabataea”.

Helloween
Helloween

 

Opowiada o legendarnym królestwie sprzed 3 tysięcy lat, które do dziś jest tematem wielu mitów i legend. Teledysk, którego premiera odbyła się 14 grudnia, nakręcono używając technik animacji komputerowej takich samych jak w filmach pełnometrażowych. 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mBpXBbO6o9k[/youtube]

Gitarzysta zespołu Michael Weikath mówi o płycie: „To swoista kontynuacja dwóch poprzednich albumów. Nowe piosenki rozwijają motywy zasygnalizowane na płycie „7 Sinners”, ale tym razem nie opisują wyłącznie zagłady, pojawia się w nich po raz pierwszy nadzieja. Mimo to myślę, że te piosenki zwyczajnie skopią Wam tyłek!”.

Podstawowa wersja płyty „Straight Out Of Hell” składa się z 13, głównie dynamicznych utworów. Nie zabraknie też akcentów bardziej rockowych – „Waiting For Thunder” napisana przez Andiego Derisa przypomina stare brzmienia PINK CREAM 69 oraz ballady „Hold Me In Your Amrs” napisaną przez gitarzystę Saschę Gerstnera. Na wersji deluxe fani usłyszą dodatkowe 2 utwory – „Another Shot At Life” oraz „Burning Sun (Hammond version)” nagrane jako dedykacja dla zmarłego organisty Deep Purple Jona Lorda.

Zespół będzie wspierał płytę europejską trasą koncertową „Hellish Rock Part II”, która zawita również do Polski. 26 marca zagra w Krakowie w klubie Studio, a 27 marca w Warszawie w Stodole.

(materiały promocyjne)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.