platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Koszalinie: Mahomut i covery. 28 grudnia 2012

Pamiętasz takie koszalińskie zespoły, jak Touchdown, Harvester, I.T.N.O.W.? Lubisz muzykę Clawfingera, czy Faith No More? To nie możesz opuścić koncertu zespołu Mahomut.

Mahoń, współzałożyciel Mahomuta. / fot. Mariusz Rodziewicz

Mahoń, współzałożyciel Mahomuta. / fot. Mariusz Rodziewicz


Sama nazwa Mahomut żadnemu fanowi gitarowej muzyki z Koszalina zapewne nic nie powie. I nic w tym dziwnego, bo to całkiem nowy twór. Grają w nim jednak muzycy świetnie znani na regionalnej scenie rockowej. Jednym z założycieli kapeli jest gitarzysta Marek „Mahoń” Karoń, który znany jest z takich zespołów, jak Virgin Mary z Połczyna Zdroju, czy z koszalińskiego Soulboxa. Z tego drugiego zespołu pochodzi także perkusista Mahomuta – Piotr „Ovca” Owczarzak, który grał także w kapleach Touchdown, Avaria, Iguana 24. W Mahomucie na gitarze gra także Robert Bogdan, którego wielu pamięta z zespołu Harvester, a za bas odpowiada Radek Czerwiński z Ivony, Kaboom!, Suońce, Mr. Zoob.
Zestaw muzyków jest więc imponujący. Na pierwszym koncercie Mahomuta, który odbędzie się 28 grudnia w klubie Freak razem z nimi wystąpi aż 12 wokalistów. Będą to: Kamila Friszke z połczyńskiego zespołu Doobragramy, Arek „Julia” Pater i Michał „Spodziu” Spodymek z Pampeluny, Szymon Wiechowiecki, Mateusz Redlarski z Lipy z Miodem, Radek „Buli” Walczak z Razora, Maciek „Macias” Węgrzynek z Allmost, Krzysztof „Maya” Ruciński z zespołu Tetmayer, Mariusz Kózka z Końca Świata, Andrzej Przewoźny z Harvestera i Arek Żaba” Łapucha z I.T.N.O.W.?. Sądząc po tym zestawie wokalistów można się spodziewać na tym koncercie porządnego metalowego grania. Zresztą sami muzycy nie ukrywają, że wśród utworów, które zagrają znajdą się mocne, metalowe i rockowe utwory.
Nie tylko ich własne, ale przede wszystkim covery. – Zagramy też sporo coverów takich kapel jak Clawfinger, Faith No More, Far, Revolution Smile, a także utwory nie istniejących już koszalińskich kapel – Harvestera, Touchdown, I.T.N.O.W.? – zdradza Marek „Mahoń” Karoń. Zespół ma nadzieję, że to będzie udany koncert. Na pewno jedyny, bo w takim składzie i takim repertuarze już nie uda nam się zagrać po raz drugi.
Koncert w klubie Freak (były Parkowy pod Empikiem przy ul. Zwycięstwa) rozpocznie się 28 grudnia o godz. 19. Wstęp kosztuje 10 złotych. Jako support zagra zespół Bad Polzin z Połczyna Zdroju.

autor:  Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.