platforma blogowa portalu głos koszaliński

Urodzinowa biba Kriby. 26 grudnia 2012 klub Plastelina

 „Urodzinowa biba Kriby” w klubie Plastelina to propozycja dla tych, którzy lubią pobawić się przy porządnej klubowej muzyce spod znaku drum n’ bass i jungle.

Kriba

Kriba

Tomasz Tran z Koszalina, w światku muzycznym znany jako MC/DJ Kriba, jak przystało na fana klubowych brzmień swoje urodziny będzie obchodził w bardzo imprezowym klimacie. Z okazji swoich „okrągłych” 29. urodzin i zarazem 11 lat działalności na drum n’basowej scenie organizuje imprezę zatytułowaną „Urodzinowa biba Kriby”. Ta odbędzie w drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia w koszalińskim klubie Plastelina.
– Drum n’ bass to obok muzyki house jeden z najpopularniejszych gatunkow muzyki klubowej na świecie. Na mojej imprezie zaprezentujemy wyłącznie pozytywne, imprezowe, taneczne brzmienia. Zapraszam więc moją urodziną imprezę wszystkich tych, którzy mają dość typowo dyskotekowej muzyki i chcą poznać interesującą, wartościową muzykę klubową – zachęca Kriba.
Szeroko pojętą muzyką klubową z naciskiem na drum n’ bass Kriba zaraził się lata temu przez przypadek słuchając kaset, które dostał od kolegów. Potem zaczął chwytać za mikrofon i rymować do tej muzyki. – Przez kolejny przypadek. – Potem dużo pomógł też internet i dostęp do nagrań z imprez z całego świata. To wtedy usłyszałem takich MC’ s, jak Skibadee, Shabba czy Eksman. Nie mogłem uwierzyć, że można tak nawijać. Też tak chciałem. Zacząłem ćwiczyć, potem swoje umiejętności zaprezentowałem swoim znajomym. Podobało im się. I tak to się zaczęło – opowiada muzyk z Koszalina. Sam zaczął też organizować imprezy w Koszalinie propagując drum n’ bass w tym mieście. Z czasem zaczęły się także pojawiać zaproszenia na różne imprezy w całym kraju, a także zaranicą. Dziś ten koszaliński MC i DJ uznawany jest za jednego z najciekawszych reprezentatów tego rodzaju muzyki.
Oprócz jubilata w klubie Plastelina grają także Ravager z Bydgoszczy, któego utwory grane są w słynnym BBC, jak i przez największe światowe sławy w tym gatunku oraz Hypnotic z Poznania, Teoem ze Szczecina, Fraky i Strikey z Koszalina. Zaprezentują drum n’ bass, old school rave w stylu The Prodigy, a także połączenie muzyki klubowej z reggae i ragga. Początek imprezy 26 grudnia o godz. 21. Wstęp kosztuje 10 złotych.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.