platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Koszalinie. Mahomut i 12 wokalistów

KONCERT Mahomut, czyli całkiem nowy koszaliński zespół gitarowy zaprasza na wyjątkowy koncert. 28 grudnia w klubie Freak razem z nimi wystąpi aż 12 wokalistów.

Marek "Mahoń" Karoń

Marek „Mahoń” Karoń

Mahomut powstał w Koszalinie kilka miesięcy temu, ale tworzący go muzycy to już postaci znane w miejscowym światku muzycznym. Za gitary odpowiadają tu Marek „Mahoń” Karoń znany z zespołów Soulbox i Virgin Mary oraz Robert Bogdan, który grał kiedyś w kapeli Harverster. Sekcja rytmiczna to Piotr „Ovca” Owczarzak (Soulbox, Avaria, Touchdown) za perkusją i Radek Czerwiński (m.in. Kaboom!, Suońce) na gitarze basowej. – Jak na razie Mahomut nie ma wokalisty, postanowiliśmy więc na nasz pierwszy koncert zaprosić naszych znajomych z działających obecnie i nie istniejących już zespołów, którzy wykonają z nami kilkanaście utworów – mówi Marek „Mahoń” Karoń, współzałożyciel Mahomuta.
Na koncercie będzie więc za mikrofonem stawać będą: Kamila Friszke z połczyńskiego zespołu Doobragramy, Arek „Julia” Pater i Michał „Spodziu” Spodymek z Pampeluny, Szymon Wiechowiecki, Mateusz Redlarski z Lipy z Miodem, Radek „Buli” Walczak z Razora, Maciek „Macias” Węgrzynek z Allmost, Krzysztof „Maya” Ruciński z zespołu Tetmayer, Mariusz Kózka z Końca Świata, Andrzej Przewoźny z Harvestera i Arek „Żaba” Łapucha z I.T.N.O.W.?. Sądząc po tym zestawie wokalistów można się spodziewać na tym koncercie porządnego metalowego grania.
– Będzie ciężar – mówi Marek „Mahoń” Karoń. – Gitary stroimy nisko i oprócz swoich kilku autorskich kompozycji, zagramy też sporo coverów takich kapel jak Clawfinger, Faith No More, Far, Revolution Smile, a także utwory nie istniejących już koszalińskich kapel – Harvestera, Touchdown, I.T.N.O.W.?
Jak dodaje Mahoń namówienie wszystkich wokalistów do wzięcia udziału projekcie nie było trudne. Wszyscy pozytywnie podchodzili do pomysłu. Problem polegał w zorganizowaniu prób i przygotowaniu wszystkich utworów. – Ale w końcu się udało! Mamy nadzieję, że to będzie udany koncert. Na pewno jedyny, bo w takim składzie i takim repertuarze już nie uda nam się zagrać po raz drugi – kończy gitarzysta Mahomuta.
Koncert w klubie Freak (były Parkowy pod Empikiem przy ul. Zwycięstwa) rozpocznie się 28 grudnia o godz. 19. Wstęp kosztuje 10 złotych. Jako support zagra zespół Bad Polzin z Połczyna Zdroju.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.