platforma blogowa portalu głos koszaliński

Muzyczne prezenty na święta Bożego Narodzenia. Płyty i książki

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Może warto pomyśleć o muzycznym upominku dla bliskich. Nie tylko do słuchania, ale i do czytania.

Dużym zainteresowaniem w Empiku cieszy się promocja, w której można kupić klasyczne albumy muzyczne za 20 złotych. Warunek: trzeba wybrać minimum trzy takie płyty. / Fot. Radek Koleśnik

Dużym zainteresowaniem w Empiku cieszy się promocja, w której można kupić klasyczne albumy muzyczne za 20 złotych. Warunek: trzeba wybrać minimum trzy takie płyty. / Fot. Radek Koleśnik

– Jak zwykle przed świętami najchętniej kupowane są płyty z utworami  świątecznymi i kolędami. W tym roku prawdziwym hitem jest album „Zimowe  piosenki” Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego. – Dużym  zainteresowaniem cieszą się także świąteczne piosenki z radiowej Trójki i  kolędy Aleksandry Kurzak nagrane wspólnie z Sebastianem Karpielem-Bułecką –  mówi Leszek Jerszyński, pracownik koszalińskiego Empiku przy ul. Zwycięstwa.

Za „Święta bez granic” z radiowej Trójki zapłacić trzeba 18 złotych. Dwie  pozostałe wymienione wyżej płyty to wydatek rzędu 40-43 złotych za każdą z  nich. Poza świąteczną muzyką hitem grudnia są także: solowy Kamila Bednarka  „Jestem…” (35 złotych), czy inny wykonawca znany z telewizyjnych programów  typu talent show – zespół Enej i jego płyta „Folkhorod” (35 złotych).

Na liście najchętniej kupowanych płyt przed świętami znalazły się także nowy  album Marii Peszek (37 zł) i „Do ryczerzy, do szlachty, do mieszczan”  zespołu Hey (43 zł). I skoro już przy rocku jesteśmy to dobrym prezentem na  święta dla fanów starej, dobrej muzyki gitarowej może być „Celebration Day”,  czyli CD i DVD z koncertu kultowego zespołu Led Zeppelin za 73 złote, „Live  At River Plate” hard rockowego AC/DC za 55 złotych, czy składanka  największych hitów The Rolling Stones za 47 złotych.  Ciekawą propozycją w sieci Empik jest także promocja „Kup minium trzy płyty  i zapłać 19,99 zł za każdą z nich”. Nie dotyczy ona jednak całej muzycznej  oferty, a wybranych albumów. Wśród nich można znaleźć wiele kultowych  albumów Led Zeppelin, The Doors, Nirvany, Red Hot Chili Peppers. Są i  popowe Sade, Amy Winehouse. Nie brakuje też jazzu i hip-hopu.

Wracając do kultowych Stones’ów, to bardzo dobrym prezentem dla fanów tego  zespołu może być książka „Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera” autorstwa  Christophera Andersena za 45 złotych, albo „Rolling Stones. Kultowa  biografia gigantów rocka” Philipa Normana za 60 złotych. Znajdziemy też coś  do poczytania dla fanów Pink Floyd. Książkę o tym zespole zatytułowaną „Pink  Floyd. Prędzej świnie zaczną latać” napisał Mark Blake. Można ją kupić za 40  złotych, a biografia Dave’a Gahana, czyli lidera Depeche Mode to wydatek  rzędu 50 złotych.

Na półkach z książkami można też znaleźć wywiad-rzekę z Adamem „Nergalem”  Darskim zatytułowanym „Sacrum profanum. Spowiedź heretyka” za 40 zł w  miękkiej oprawie, ale jest to już propozycja dla fanów death metalu.

Dużym zainteresowaniem w Empiku przy ul. Zwycięstwa cieszy się promocja, w której można kupić klasyczne albumy muzyczne za 20 złotych. Warunek: trzeba  wybrać minimum trzy takie płyty.
Fot. Radek Koleśnik

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.