platforma blogowa portalu głos koszaliński

MC/DJ Kriba „Urodzinowa biba”. Koszalin 26 grudnia 2012 w klubie Plastelina

Koszaliński drum n’ bassowy MC/DJ Kriba nie może inaczej świętować swoich urodzin, jak tylko muzycznie. Dlatego też 26 grudnia 2012 roku zaprasza wszystkich na imprezę do koszalińskiego klubu Plastelina.

Kriba Biba

Kriba Biba

Ta impreza to dla Kriby także okazja do świętowania 11 lat działalności na drum n’ bassowej scenie. –  Swojej pierwszej imprezy, na której wystąpiłem dokładnie nie pamiętam. To musiało być w Parkowym pod Empikiem podczas jakiejś house’owej albo minimalowej imprezy. Robiłem do niej intro – wspomina Kriba. Jego pierwsze imprezy odbywały się w nieistniejącym już klubie „Grzechotnik” (obecnie Trokadero) w 2002 r., później organizował je pod szyldem „Drum and Bass Vision” w klubie „Kreślarnia” oraz przez rok 2004/05 w klubie „Stereo”.

Warto tu dodać, że Tomasz Tran, czyli MC Kriba to wykształcony muzyk. Kończył koszalińską szkołę muzyczną w klasie akordeonu i fortepianu. To był jednak tylko jeden z etapów jego muzycznej przygody. – Jeszcze zanim tam poszedłem, byłem już faszerowany klasykami rocka, blues’a czy rock and roll’a przez mojego tatę, który był muzykiem i prowadził w latach młodości własny rock and rollowy zespół – opowiada. Na drum n’ bass trafił przez zupełny przypadek. – Miałem na moim osiedlu znajomych, którzy przywozili z Niemiec kasety z muzyką i nią handlowali. Wszyscy kupowali od nich tylko znanych wtedy wykonawców typu Dr Alban, Haddaway i inne takie. Kasety z mało znanym hip-hopem czy muzyka klubową w tym właśnie dnb im nie schodziły, więc je rozdawali. Bardzo mi się podobała ta muzyka. Potem, w 1997 roku trafiłem na audycję „Technikum Mechanizacji Muzyki” w radiu RMF FM. W każdą sobotę od północy do godz. 4 nad ranem puszczali tam różne rodzaje muzyki elektronicznej i sporo o niej opowiadali: o gatunkach, czym się charakteryzują, o różnych wykonawcach. Wiele ludzi się wychowało na tych audycjach.

Obecnie Kriba jest głównym organizatorem i promotorem imprez drum and bass w Koszalinie. Działa w klubie Plastelina i regularnie prowadzi tam imprezy „Drum and bass City” oraz „Bity Piątek”. To właśnie w klubie Plastelina odbędzie się jego urodzinowa impreza. Oprócz niego będzie można tam także zobaczyć pięciu innych DJ-ów z Bydgoszczy, Poznania, Szczecina i Koszalina.

W klubie Plastelina grają:

★ KRIBA – (Radio Koszalin – Bity Piątek)
★ RAVAGER – Bydgoszcz
★ HYPNOTIC – Poznań
★ TEOEM – Szczecin
★ FREAKY – Londyn/Koszalin
★ STRIKEY – Koszalin

Start: 21:00
Wstęp: 10 zł
Muzyka: Drum And Bass/ Jungle/ Old School Rave

RAVAGER – Jeden z najbardziej uznanych producentów muzyki elektronicznej nurtu drum’n’bass w Polsce. Jego produkcje zostały docenione nie tylko przez szerokie grono odbiorców w rodzimym kraju, ale również znalazły miejsce w setach i audycjach wielu czołowych dj-ów gatunku z całego świata. Produkcje Ravagera pojawiają się regularnie na falach wielu stacji radiowych całego świata, m.in. BBC Radio 1, BBC 1xtra, Bassdrive, Kool FM, Diverse FM a także w podcastach znanych dj-ów i agencji eventowych, w tym m.in. Innovation Podcast. Ravager został również zaproszony do nagrania specjalnego setu składającego się wyłącznie z jego produkcji dla jednego z największych kanałów z muzyka d’n’b na Youtube – ‚Panda DNBTV’

➠ FREAKY – związany z koszalińską sceną d’n’b od samego początku jej istnienia, występując od 2002 na wszystkich koszalińskich imprezach z cyklu DNB Vision i DNB Event organizowanych przez Kribę, gdzie grał z czołówka polskich artystów sceny d’n’b. W 2005 r wyjeżdża do Londynu a tam razem z ekipą Rumble and Scratch prowadzi audycję dla rozgłośni internetowych – DNB Heaven i Dnb Noize. Zaczyna występować w prestiżowych londyńskich klubach takich jak : Mass Club, Plan B, Brixton Jam, Cargo, Red star, Medusa. Freaky od 2010r prowadzi również autorskie audycje radiowe dla LAY LOW FM, cenionej pirackiej rozgłośni radiowej na zachodzie Londynu.

➠ STRIKEY – młody dj z Koszalina, który swą przygodę z djką zaczął w wieku 17 lat. Muzyką interesował się od zawsze, jednak dopiero znany DJ/MC Kriba pomógł mu postawić pierwsze kroki na scenie drum and bass w Polsce. Aktualnie Strikey reprezentuje sobą takie gatunki jak: drum and bass, dubstep, drumstep, a także funky house, electro,uk garage i trap.

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały promocyjne)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.