platforma blogowa portalu głos koszaliński

Depeche Mode. Nowy, 13. album w marcu 2013

Depeche Mode podpisała kontrakt z należącą do Sony Music wytwórnią Columbia Records. Na jego mocy  marcu 2013 roku ukaże się nowy, 13. album studyjny legendarnej formacji.

Depeche Mode

Depeche Mode

– Jestem bardzo zadowolony z tego, jak brzmi ta płyta – mówi Martin Gore. – Muzycznie jest to podobny klimat do Violator czy Songs Of Faith and Devotion, a nowe piosenki są jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek udało nam się skomponować.

Niezatytułowany jeszcze album zawierać będzie nowe kompozycje Gore’a i Dave’a Gahana.

Gahan: – To bardzo naturalna, bezpośrednia płyta. Pełna uczuć, bo staraliśmy się włożyć w nią energię, jaka towarzyszy naszym występom na żywo”. Fani mieli już okazję wglądu w proces jej powstawania w październiku, kiedy zespół udostępnił film ze studia z pierwszymi nowymi dźwiękami.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NihMVuspKQw[/youtube]

Szczegóły nowej płyty ujawnione zostaną w najbliższych tygodniach.

Niegdyś pionierzy ery post-punkowej, dzisiaj Depeche Mode to jedna z najbardziej wpływowych i inspirujących grup na świecie, mająca na koncie sprzedaż ponad 100 milionów albumów. 12 Dotychczasowych płyt DM dotarło do TOP10 w 20 krajach. Ostatni – Sounds Of the Universe (2009) – zadebiutował na szczycie list sprzedaży w 14 krajach, m.in. w Polsce.

Zespół wyrusza również w nową, gigantyczną trasę koncertową. Rozpoczynająca się 7 maja w Tel Avivie obejmuje 34 występy w 25 krajach, w tym Polskę, gdzie na Stadionie Narodowym Depeche Mode zagrają 25 lipca. Bilety na ten koncert są już dostępne w sprzedaży.

Recenzja!!! >>> Depeche Mode. Delta Machine [recenzja]

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.