platforma blogowa portalu głos koszaliński

The Algorithm „Polyrithmic Code”. Premiera 3 grudnia 2012

The Algorythm i jego debiutancki album „Polyrithmic Code” to prawdziwa elektroniczna i metalowa zarazem jazda. To zaskakujące połączenie Kraftwerka z Fear Factory robi piorunujące wrażenie!

The Algorithm - Polymorphic Code

The Algorithm – Polymorphic Code

Za The Algorythm kryje się jedna osoba. Jest nią wszechstronnie uzdolniony Francuz  Rémi Gallego z bardzo szerokimi horyzontami muzycznymi. Ten facet fascynacje się niemal każdym gatunkiem muzycznym. Kocha electro, techno, ambient, muzykę ilustracyjną z jednej strony, a z drugiej jest wielkim fanem industrialu, mathcore’a, progresywnego metalu, noise’u, a nawet… reggae.

„Polyrthmic Code” to pełnowymiarowy debiut Rémiego. Składa się na niego osiem kompozycji, a całość promuje numer „Access Granted”, do którego powstał wideoklip. Wszystko utrzymane jest w mocno futurystycznym, niepokojącym klimacie. To bardzo frapująca muzyka leżąca gdzieś blisko djentu granego przez Animals As Leaders i powinna zainsteresować słuchaczy o otwartych głowach, którzy nie mają problemu, aby słuchać Fear Factory, starego Ministry, Prodigy, Aphex Twin, Jeana Michela Jarre’a, Fatboy Slima, czy Kraftwerk.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IaNgcLyNo4c[/youtube]

(materiały prasowe)

Komentarze (1) do “The Algorithm „Polyrithmic Code”. Premiera 3 grudnia 2012”

  1. Radek Wu. napisał(a):

    Wooow! Takie brzmienie z rana przy kawie potrafi obudzić 🙂