platforma blogowa portalu głos koszaliński

Fear Factory i Devin Townsend. Dwa koncerty w Polsce! Warszawa / Poznań 2012

Fear Factory, czyli kultowy zespół industrial/death metalowy z USA oraz kanadyjski Devin Townsend Project już wkrótce zagrają dwa koncerty w Polsce. Pierwszy 4 grudnia 2012 w Warszawie, drugi – 5 grudnia w Poznaniu. 

Fear Factory

Fear Factory

Te dwa zespoły połączyły siły i wspólnie wyruszyły w trasę  „The Epic Industrialist Tour”. I chyba żadnego z nich nie trzeba przedstawiać, ale… na wszelki wypadek.

O Fear Factory można śmiało mówić, że to legenda death/industrial metalu. Zespół powstał w 1990 roku w Los Angeles, w Kalifornii i już swoim pierwszym albumem „Soul Of A New Machine” wyznaczył nowy kierunek w ostrym graniu, choć dopiero płytą „Demanufacture” zyskał prawdziwy międzynarodowy rozgłos. Zespół ten pod wodzą Dino Cazaresa i wokalisty Burtona C. Bella pokazał jak łączyć death metal z industrialną, mechaniczną powtarzalnością, jak w jednym numerze łączyć growl z czystym, melodyjnym śpiewem. Ich znakiem rozpoznawczym stały się szybkie, techniczne grane często uni sono z perkusją gitarowe riffy Cazaresa i właśnie charakterystyczny wokal Bella. W czerwcu tego roku ukazał się ósmy album Fear Factory – „The Industrialist”.

Z kolei Devin Townsend Project to grupa kierowana przez kanadyjskiego muzyka i producenta, znanego nie tylko z działalności solowej, ale również z grupy Strapping Young Lad, której był założycielem, autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Z projektem Devin Townsend Project (powstałym w 2009 roku) nagrał już cztery albumy (w tym dwa ostatnie w ubiegłym roku)!

Fear Factory / Devin Townsend Project – 5.12 Klub Eskulap / Poznań, start: 19:00

bilety: 110/120 zł

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.