platforma blogowa portalu głos koszaliński

Jimi Hendrix „People, Hell & Angels”. Premiera 5 marca 2013

To nie żart! Jimi Hendrix wydaje nowy album. „People, Hell & Angels” swoją premierę będzie miał 5 marca 2013 i zawierał będzie nie publikowane dotąd utwory Mistrza Gitary. W ten sposób wytwórnia chce uczcić 70. rocznicę urodzin Jimiego Hendrixa.

Jimi Hendrix - People, Hell & Angels

Jimi Hendrix – People, Hell & Angels

Jimi Hendrix należy do tych wykonawców, którzy wydał więcej płyt po swojej śmierci, niż za życia. Na jego „życiową” dyskografię składają się cztery albumy wydane między 1967 a 1970 rokiem („Are You Experienced”, „Axis: Bold As Love”, „Electric Ladyland” i „Band Of Gypsys”). Po Jego przedwczesnej śmierci 18 września 1970 roku ukazało się kolejnych kilkanaście „albumów studyjnych”, z których ostatnia „Valleys Of Neptune” ukazał się w 201o roku i niezliczone ilości przeróżnych kompilacji i bootlegów.

I teraz, 27 listopada 2012, czyli dokładnie w 70. rocznicę narodzin tego genialnego gitarzysty Experience Hendrix LLC i Sony Music/Legacy Recordings zapowiadają premierę albumu  PEOPLE, HELL & ANGELS zawierającego dwanaście wcześniej niepublikowanych nagrań studyjnych Jimi’ego Hendrixa.

Album  PEOPLE, HELL & ANGELS pokazuje kompozycje Jimiego Hendrixa, które powstały poza oryginalnym trio Jimi Hendrix Experience z sesji nagraniowych z lat 1968-1970. To album ujawniający muzyczne ambicje i nowe kierunki nad którymi pracował Hendrix wraz z nowymi muzykami, takimi jak: Stephen Stills,  perkusista Miles Buddy, czy Billy Cox.

Współproducentami albumu PEOPLE, HELL & ANGELS byli: Janie Hendrix, Eddie Kramer oraz John McDermott.

Kramer spotkał Hendrixa w Olympic Studios w Londynie, w styczniu 1967 roku. Eddiego i Jimi’ego , który 27 listopada tego roku obchodziłby swoje 70. urodziny łączyły unikalne relacje. Kramer brał udział w wydaniu każdego albumu Hendrixa, rejestrował słynne koncerty Jimi’ego, między innymi występ na Woodstock w sierpniu 1969 roku. Od 1997 roku każdy opublikowany album Hendrixa nadzorowany był wspólnie przez Kramera,  Janie Hendrix oraz Johna McDermotta.

Janie L. Hendrix, Prezes CEO Experience Hendrix LLC, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy opublikować album PEOPLE, HELL & ANGELS w czasie obchodów 70. rocznicy urodzin mojego brata. Ta płyta podkreśla to, co wiemy cały czas: że nigdy nie było i nigdy nie będzie muzycznej siły równej jego sile. Czerpiemy inspirację z tego, co pozostawił nam i następnym pokoleniom …po prostu na wieczność”.

„People, Hell & Angels” tracklista:

 1. Earth Blues
 2. Somewhere
 3. Hear My Train A Comin’
 4. Bleeding Heart
 5. Baby Let Me Move You
 6. Isabella
 7. Easy Blues
 8. Crash Landing
 9. Inside Out
 10. Hey Gypsy Boy
 11. Mojo Man
 12. Villanova Junction

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.