platforma blogowa portalu głos koszaliński

Pampeluna i Kaboom w Karczmie Rycerskiej w Darłowie. 16 listopada 2012

Koszalińskie zespoły Pampeluna i Kaboom! zagrają w piątek 16 listopada 2012 w Darłowie w Karczmie Rycerskiej. Początek o godz. 20. Wstęp kosztuje 10 złotych.

Pampeluna

Pampeluna

PAMPELUNA istnieje od 07 07 07r. To połączenie energii, spontaniczności pozbawionej szablonów muzycznych oraz humoru. Zespoł w pierwszych latach działalności zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach. Posiada w dorobku bardzo dobrze przyjętą przez krytykę płytę ” La Curva „. W 2010 roku zespół wystąpił na głównej scenie Przystanku Woodstock. Ma na koncie ponad 200 koncertów m.in z: Acid Drinkers, Flapjack, Proletaryat, Coma, Kult, Jelonek, TSA, Turbo, Mech, Papa Roach, Live of Agony, Czesław Mozil, Tymański, UK Subs i wiele innych. Obecnie trwają końcowe prace nad kolejnym albumem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PSBXIeSfpio[/youtube]

KABOOM! – nazwa zaczerpnięta z komiksów. Symbolizuje przede wszystkim energię, eksplozję, wybuch. Tą energią koszaliński zespół zaraża publiczność od 2005 roku. Kaboom! ma na koncie sukcesy odniesione na różnych festiwalach rockowych, m.in. jest zwycięzcą festiwalu rockowego „Ost-Rock” w 2007 r., odbywającego się w Ostródzie. Radek Czerwiński został wyróżniony nagrodą dla najlepszego wokalisty przeglądu „Rockowania”, odbywającego się w Mławie. Muzyka, jaką prezentuje kwartet Kaboom! to rock z różnymi domieszkami. Niektórzy twierdzą, że to „psychorock”. Zespół śpiewa wyłącznie po polsku, wyjątek stanowią jedynie covery. Teksty są mocno nacechowane emocjonalnie, egzystencjalne, szorstkie. Aktualnie Kaboom! aktywnie koncertuje, pracując jednocześnie nad przygotowaniem debiutanckiej płyty.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6IH7fDpO6Es[/youtube]

Komentowanie wpisu jest wyłączone.