platforma blogowa portalu głos koszaliński

Małgorzata Ostrowska zagrała Unplugged Radia Koszalin [film, zdjęcia]

Małgorzata Ostrowska i jej zespół zawitał do Koszalina, aby w Radiu Koszalin zagrać koncert „bez prądu”. Może i faktycznie dźwięków elektrycznych gitar ze sceny nie dało się słyszeć, ale energii było aż nadto.

Małgorzata Ostrowska Unplugged Radia Koszalin

Małgorzata Ostrowska Unplugged Radia Koszalin

W czwartek 15 listopada 2012 w studiu nagraniowo-koncertowym Radia Koszalin zorganizowano drugi koncert drugiego sezonu cyklu Unplugged Radia Koszalin. W nowej odsłonie RK zaprasza do niego nie tylko młode zespoły z regionu, ale także wykonawców pochodzących z regionu koszalińskiego, którzy zrobili karierę muzyczną. Taką osobą jest bez wątpienia pochodząca ze Szczecinka (gdzie mieszkała aż do matury) Małgorzata Ostrowska.

ZDJĘCIA >>> Małgorzata Ostrowska Unplugged Radia Koszalin – ZDJĘCIA

Koncert ten chciało obejrzeć ponad 500 fanów, ale 400 niestety – jak powiedział Adrian Adamowicz, pomysłodawca i organizator serii Unplugged RK – musiało odejść z kwitkiem, bo studio Radia Koszalin mieści około 120 osób. Ci, którzy na tym występie byli bawili się świetnie. Małgorzata Ostrowska i jej zespół zaserwowali swoim fanom zestaw piosenek przeróżnych: i tych najnowszych, i najstarszych, znanym już wszystkim hitów z czasów Lombardu. Była więc m.in. zagrana z dużą energią i rewelacyjnie zaśpiewana hard-rockowa „Zazdrość”, było „Po niebieskim niebie” i przejmujący „Gołębi puch”, którego wykonanie wywołało ciarki u piszącego te słowa.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MTg_-AFuh6o[/youtube]

I choć publiczność nagradzała każdą piosenkę gromkimi brawami, które ustawały najczęściej dopiero kiedy zespół zaczynał grać kolejną kompozycję to ruszyli tyłki z krzeseł dopiero przy utworze „Mister Of America”. Natomiast na kultową „Szklaną pogodę” trzeba było czekać do końca koncertu, choć oczywiście publiczność nie pozwoliła Małgorzacie Ostrowskiej zejść ze sceny na dobre.

Najpierw głośnymi okrzykami i brawami „wymusili” zagranie bisu. Była to „Meluzyna”, którą – jak powiedziała wokalistka – zespół po raz pierwszy zagrał w wersji unplugged. Ten jeden utwór to było za mało dla rozgrzanej publiczności. Po kolejnej solidnej porcji braw i okrzyków Ostrowska z zespołem wyszłai zagrała „Lawę” i po raz drugi tego wieczoru – „Mister Of America”.

Małgorzata Ostrowska i jej zespół przygotowali fanom wspaniałą muzyczną ucztę, a ewentualnym niedowiarkom pokazali, co warte są – może uznawane przez wielu za zakurzone – gwiazdy muzyki z lat 80-tych. Nie ma się co dziwić, że grają do dziś, ciągle nagrywają płyty, bo to muzycy z krwi i kości, którzy są profesjonalistami w każdym calu i koncertowe granie to jest to, w czym się czują najpewniej.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

5 komentarzy do “Małgorzata Ostrowska zagrała Unplugged Radia Koszalin [film, zdjęcia]”

 1. Marcin napisał(a):

  mnie interesuje tylko jedno: czy zaśpiewała „Meluzynę”??

 2. gramuzyka napisał(a):

  @Marcin, to proszę doczytaj relację do końca, albo obejrzyj filmik do końca 🙂

 3. Mufka napisał(a):

  Koncert był świetny, Ostrowska wygląda zjawiskowo, a perkusista dał popisssss….!!!Warto było tam być. Info,że publiczność dość późno ruszyła tyłki, niestety potwierdzam, ale ja tam byłam i się ruszyłam.

 4. marcin napisał(a):

  byłem i zagrała 🙂

 5. mika napisał(a):

  było super, też byłam i mnie się bardzo podobało, a najbardziej podobał mi się jej żart muzyczny,ci co byli to wiedzą.