platforma blogowa portalu głos koszaliński

MashMish „MashMish”. Debiutancki album od 16 października 2012

MashMish, czyli muzyczny duet, który zrobił bardzo pozytywne wrażenie na Adamie Sztabie i Elżbiecie Zapendowskiej – jurorach Must Be The Music – wydał debiutancki album. To bardzo przyjemna popowa płyta.

Mashmish

Mashmish

MashMish to duet kompozytorski, który tworzą wokalistka Gosia Bernatowicz i pianista Marcin Kuczewski. Ich projekt jest bardzo eklektyczny, bo na płycie znajdziemy sporo elementów muzyki klasycznej, wiele nawiązań do stylistyki retro pop, soulu, rocka, elektroniki jak również do muzyki filmowej. Łączy elementy różnych, chwilami bardzo odległych od siebie gatunków muzycznych. W ich piosenkach flamenco miesza się z r’n’b, a muzyka elektroniczna z kwintetem smyczkowym.

Producentem krążka jest Marcin Kuczewski, a za współprodukcję odpowiedzialni są Gosia Bernatowicz oraz Marcin Gajko znany ze współpracy z Moniką Brodką, czy Melą Koteluk. Przy produkcji pracował również realizator dźwięku a zarazem perkusista Chris Aiken współpracujący dotychczas między innymi z Edytą Górniak. W nagraniach albumu wzięło udział wielu wyśmienitych muzyków: basista Michał Grott (Edyta Bartosiewicz), gitarzysta Piotr „Wino” Winnicki (John Porter), gitarzysta flamenco Kuba Wagner, Polska Orkiestra Radiowa oraz grający na stałe z duetem kwintet smyczkowy.

Pomysł projektu MashMish zrodził się w 2009 roku. Muzycy od początku wiedzieli, że chcą tworzyć razem autorski repertuar. Pomimo że prywatnie każde z nich słucha innej muzyki i inspirują się różnymi artystami, gdy przychodzi do wspólnego komponowania i grania, doskonale się rozumieją.

Teledysk promujący singiel „Daj mi czas”:

 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gw8PATm_S8I[/youtube]

Lista Utworów:

1. Daj mi czas

2. Cud

3. Kadr

4. Ucieknijmy

5. Nieznajomi

6. No digas mas

7. Tears

8. Why?

9. Secrets

10. Sweet & Sour

11. Mismatched

 (materiały prasowe)

 

Komentarze (1) do “MashMish „MashMish”. Debiutancki album od 16 października 2012”

  1. Weronika P. napisał(a):

    TELEDYSK MASHMISH „Kadr” http://youtube.com/watch?v=lnw-9xDgzfo