platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Kobranocka w klubie Kreślarnia. 8 listopada 2012

Kobranocka, zespół znany z takich hitów jak „Nikomu nie wolno się z tego śmiać”, czy „Kocham Cię jak Irlandię” zagra w Koszalinie. Te i inne utwory Kobranocki będzie można na żywo posłuchać w koszalińskim klubie studenckim Kreślarnia 8 listopada 2012.

 

Kobranocka

Kobranocka

Będzie to nie pierwsza już wizyta Kobranocki w Koszalinie, ale na pewno pierwsza po wielu latach przerwy. Sam pamiętam ich występ w nie istniejącym już dziś klubie Brok podczas otrzęsin studentów pierwszego roku Politechniki Koszalińskiej. Teraz także zagrają dla studentów, ale nie tylko.

Bilety na ten koncert w przedsprzedaży kosztują 20 złotych (do kupienia codziennie po godz. 19 w pubie Żak na parterze Kreślarni), a w dniu koncertu 27 złotych.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pY1cxyKceFc[/youtube]

Kobranocka – to toruńska kapela, to która gra już od ponad dwudziestu siedmiu lat!!! Liderem zespołu jest Kobra – Andrzej Kraiński, wokalista i gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik – basista i wokalista, który jest również liderem projektu  „Atrakcyjny Kazimierz”. Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr „Vysol” Wysocki – perkusja. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.

Kobranocka zagrała ogromną ilość koncertów w kraju i za granicą. Można ich było wielokrotnie zobaczyć na festiwalach w Jarocinie (sześć razy), na Przystanku Woodstock i wszystkich finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto grali na festiwalach w Sopocie i w Opolu, supportowali takie gwiazdy, jak Guns N’Roses, Scorpions i Die Toten Hosen.

Na swoim koncie mają wydany na DVD koncert nagrany w 2006 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej, a także DVD z 2007 roku ich występu na Przystanku Woodstock.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yM5ILbByRx4[/youtube]

Na dyskografię zespołu składają się płyty:
„Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”
„Kwiaty Na Żywopłocie”
„Ku Nieboskłonom”
„Niech Popłyną łzy”
„Gold”
„O Miłości I Wolności”
„Koncert”
„The Best – Póki To Nie Zabronione”
„Sterowany Jest Ten Świat”
„Spox”
Piosenki grane na koncertach to przekrój twórczości zespołu, to solidnie i energetycznie zagrany punk’n’roll z przebojami takimi jak „List z Pola Boju”, „Ela Czemu Się Nie Wcielasz”, „Nikomu Nie Wolno Się Z Tego Śmiać”, „Hipisówka”, „Kocham Cię Jak Irlandię” i wiele innych.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-e6dwi7WiqA[/youtube]

(materiały prasowe)

Komentowanie wpisu jest wyłączone.