platforma blogowa portalu głos koszaliński

Fokus w Kreślarni. „Prewersje” i nie tylko!

Fokus, czyli raper znany nie tylko z solowych płyt, ale także ze składów Pijani Powietrzem, Pokahontaz i przede wszystkim z kultowej Paktofoniki – zagrał w koszalińskim klubie Kreślarnia. Od basów niemal drżały szyby.

Fokus w Kreślarni

Fokus w Kreślarni

Kilka fotek z koncertu >>> Fokus w Kreślarni

Koncert w Kreślarni został zorganizowany na pełnym spontanie. Niespodziewanie w zeszłym tygodniu klub Kreślarnia na swoim profilu facebookowym zapytał, czy fani hip-hopu z Koszalina przyszliby we wtorek na koncert Fokusa (ten akurat miał małą przerwę w trasie i mógł tu przyjechać). W ciągu kilku godzin post polubiło około 200 osób, szybko więc zapadła decyzja o zaproszeniu rapera  do Kreski.

No i trzeba powiedzieć, że takie spontaniczne akcje warto przeprowadzać. Choć wtorek nie jest najlepszym dniem na organizowanie koncertów, to do Kreślarni przyszło około 250 fanów hip-hopu.

Koncert rozpoczął się około godz. 20:30 i DJ WBK wraz z raperem AES’em przez 20 minut fachowo rozgrzali publiczność. Najpierw DJ WBK zaserwował mix klasycznych już refrenów z polskiego hip-hopu (m.in. Peja, O.S.T.R.), a potem AES zaserwował kilka swoich numerów. Kiedy na scenie pojawił się Fokus publiczność od razu przywitała go porządnym hip-hopowym hałasem.

Raper grał przez ponad godzinę i zaprezentował się z bardzo dobrej strony rymując nie tylko utwory ze swojej ostatniej solowej płyty „Prewersje” (m.in. „Prewersje”, „Cytryny”, „6ścian”, „V.I.P.”, „Lubisz to”), ale także swoje inne numery, które znalazły się np. na składance „Kodex”. Nie mogło też zabraknąć „Powierzchni tnących” z płyty „Kinematografia” Paktofoniki.

Rymował nie tylko ze sceny, ale jeden utwór wykonał z poziomu parkietu otoczony tłumem fanów.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zwcK1hhrlMo[/youtube]

Jak to zwykle bywa na koncertach, wielu z nich postanowiło Fokusa uwiecznić nagrywając go telefonami. I nagle raper podchodząc do skraju sceny zaczął im te komórki zabierać. W ten sposób zebrał kilkanaście różnych aparatów (w tym także kamerę gk24.pl), które tuż po występie rozdał. – Nie wiem dlaczego to zrobiłem. Czasami mnie to denerwuje, ale nie aż tak, żeby zabierać telefony. Pierwszy raz wpadł mi taki pomysł do głowy – powiedział Fokus tuż po koncercie. I dodał, że najprawdopodobniej wróci do Koszalina już z Rahimem, z którym promują swoją nową płytę „Rekontakt”. Kiedy to nastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo.

Fokus w Kreślarni

Fokus w Kreślarni

PS. Wkrótce (w najbliższych dniach) na GraMuzyka znajdziecie wywiad z Fokusem. Nie tylko na temat tego koncertu.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentarze (1) do “Fokus w Kreślarni. „Prewersje” i nie tylko!”

  1. Kozzi napisał(a):

    E no luzik 😀 Tylko szkoda, że tak krótko…