platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom 2012, czyli wyprawka od raperów

KHKD2012: Dokładnie 4.150 złotych udało się zebrać koszalińskim hip-hopowcom podczas sobotniej imprezy w klubie studenckim Kreślarnia.


Klub ten zapełnił się fanami hip-hopu, choć początek imprezy pod nazwą Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom tego nie zapowiadał. Jednak około godz. 22, kiedy tylko na scenie pojawili się pierwsi raperzy w sali głównej Kreślarni w ciągu zaledwie minuty pojawił się ponad stuosobowy tłum. I za każdym kolejnym utworem przybywali kolejni. Wszyscy chcieli zobaczyć, jak na scenie radzą sobie wykonawcy z Koszalina i z Mielna, czyli Skobel, ekipa Wild Bunch, Tektyw (Siedem Łez), skład Eurobusiness (który przy okazji zapowiedzieli, że już wkrótce ukaże się ich nowy album) i raper B.A.D.. Ten ostatni oczywiście wykonał swój najnowszy sigiel „C.U.D.”, którego teledysk ma już ponad 17 tysięcy odsłon na YouTube.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UPMIS61Y4PY[/youtube]

Gwiazdą wieczoru był znany raper PIH z Białegostoku, który  na hip-hopowej scenie działa już  od kilkunastu lat i do tej pory wydał kilka oficjalnych krążków.
Publiczność, która przybyła do Kreślarni była zadowolona z imprezy, o czym świadczyły gromkie brawa i okrzyki, którymi witali i żegnali kolejnych wykonawców. – Już nie pierwszy raz jestem na tej imprezie i każda była udana. Ta zeszłoroczna była szczególna, bo poświęcona śp. Grzesiowi „Onilowi” Oniszczukowi. Od kilku lat mieszkam w Wielkiej Brytanii, ale jeśli akurat jestem w mieście, to nie mogę sobie odpuścić tego koncertu, żeby jednocześnie wspomóc akcję charytatywną Przemka 4P Majewskiego – stwierdził Adam Sobczak z Koszalina. Bo – przypomnijmy – Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom to koncert, podczas którego zbierane są pieniądze na pomoc biednym uczniom z naszego regionu.
– Tym razem udało nam się zebrać 4.150 złotych. Myślę, że to niezły wynik – powiedział Przemysław 4P Majewski, pomysłodawca i współorganizator imprezy.

Zobacz zdjęcia >>> Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom 2012. Zdjęcia z imprezy


Za te pieniądze zostaną kupione wyprawki dla potrzebujących dzieci z naszego regionu. – Jedna taka wyprawka, w której dzieciaki mogą w niej znaleźć zeszyty, kredki i inne potrzebne przybory szkolne kosztuje 50 złotych. We wrześniu rozdaliśmy już 200 takich zestawów, ale potrzeby są większe, bo nasz oddział obejmuje aż pięć powiatów: Koszalin, Sławno, Białogard, Szczecinek i Świdwin. Z tych pieniędzy kupimy więc kolejne wyprawki i pomożemy następnym rodzinom – powiedział Bernard Krupski, prezes oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie, który w ramach tej akcji współpracuje z koszalińskimi raperami.
Kolejna, dziewiąta edycja tego koncertu już w przyszłym roku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9jla9-TcHyM[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.