platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom 2012. Rap charytatywny

Znany raper PIH będzie gwiazdą piątkowego koncertu (28 września 2012) w koszalińskim klubie studenckim Kreślarnia. Wystąpią także koszalińscy hip-hopowcy.

 

PIH / fot. facebook.com/pihszou

PIH / fot. facebook.com/pihszou

– Na koncert zapraszamy wszystkich. Nie tylko fanów hip-hopu, ale także tych, którzy po prostu chcą wesprzeć naszą charytatywną akcję, w której zbieramy pieniądze na wyprawki dla potrzebujących dzieciaków z naszego regionu – zachęca Przemysław 4P Majewski, pomysłodawca i współorganizator akcji Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom.

To on kilka lat temu poszedł do koszalińskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża i zaproponował taką formę zbiórki pieniędzy. Pomysł po pierwsze spodobał się w PCK, po drugie został entuzjastycznie przyjęty przez środowisko hip-hopowe w Koszalinie. Dlatego też akcja przybrała cykliczny charakter i w tym roku organizowana jest już ósma edycja tego koncertu (do tej pory zebrano w sumie ponad 50 tysięcy złotych).

W tym roku jako gwiazda zagra raper PIH z Białegostoku, który na scenie muzycznej działa już od kilkunastu lat: w składach JedenSiedem i Skazani na Sukcezz, a od 2000 roku – solo. Na swoim koncie ma sześć wydanych albumów, a także kilka EP-ek oraz gościnnych występów na różnych krążkach. Jego ostatni album „Dowód rzeczowy nr 2” wydany w 2011 roku zyskał status Złotej Płyty.

Oprócz PIHa na scenie klubu Kreślarnia wystąpią także ciekawi wykonawcy hip-hopu z Koszalina. Wśród nich będzie B.A.D., Skobel, Tektyw (Siedem Łez), a także składy Eurobusiness oraz Wild Bunch.

– W tym roku postanowiliśmy, że nasi lokalni hip-hopowcy będą wykonywać po jednym utworze na zmianę, a nie jak do tej pory po kilka utworów na raz. Dzięki temu wszyscy uczestnicy koncertu będą mieli okazję zobaczyć wszystkich, nawet jeśli przyjdą trochę później do Kreślarni – wyjaśnia Przemysław 4P Majewski.

Wstęp na imprezę, która rozpocznie się o godz. 21 kosztuje 10 złotych. Oczywiście kwota wrzucona do puszki może być większa, bo liczy się każda złotówka. Cały dochód z koncertu w całości zostanie przekazany koszalińskiemu oddziałowi PCK, który za te pieniądze kupi wyprawki dla pochodzących z biednych rodzin dzieciaków. We wrześniu tego roku w ręce uczniów z regionu dzięki tej akcji trafiło kilkaset wyprawek, znalazły się w nich przede wszystkim przybory szkolne.

W akcję także był zaangażowany zmarły w zeszłym roku raper Grzegorz „Onil” Oniszczuk, dlatego też ta akcja charytatywna od 2011 roku nosi jego imię.

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentarze (1) do “Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom 2012. Rap charytatywny”

  1. Koszalineo napisał(a):

    Nagranie jednego z kawałków http://www.youtube.com/watch?v=UPMIS61Y4PY