platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Koszalinie: 1 września Duch nawiedzi pub Inferno

W pubie Interno już w tę sobotę (1 września 2012) zagra zespół Duch. Koncert organizowany jest w ramach trasy koncertowej promującej płytę „Akustronika”.

Duch - Akustronika

Duch - Akustronika

Jeśli jesteś fanem łączenia brzmienia muzyki współczesnej i klasycznej w oparciu o instrumenty akustyczne i, w głównej mierze, smyczkowe, to powinieneś wybrać się na ten koncert. Duch zaprezentuje tu absolutnie nowy materiał z drugiego długogrającego albumu grupy zatytułowanego „AKUSTRONIKA”. Zespół wraz z wydaniem płyty daje początek zupełnie nowemu gatunkowi muzycznemu. Na płycie znajdą się autorskie kompozycje z tekstami inspirowanymi tomem wierszy „Antologia Spoon River” amerykańskiego poety Edgara Lee Masters’a.

Bilety kosztują 8zł – w przedsprzedaży (Inferno Cafe i sklep muzyczny GRAM w Jowiszu), a 10zł w dniu koncertu.

I kilka słów o samym zespole.

DUCH łączy nowoczesne, mocne brzmienie, stylistykę i ekspresję sceniczną z instrumentarium klasycznym (m.in . instrumenty smyczkowe). Zespół łączy inspiracje twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher, U.N.K.L.E., Massive Attack i innych.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=avAQ5eiulKM[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NcRsWytA8lA[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mCQ-aim6YNw[/youtube]

 

Komentarze (1) do “Koncert w Koszalinie: 1 września Duch nawiedzi pub Inferno”

  1. Radek Wu. napisał(a):

    Brzmi ciekawie – czas odwiedzić Inferno.