platforma blogowa portalu głos koszaliński

Generacja 2012. Godbite ze Szczecina zwycięzcą internetowego głosowania

Finał festiwalu Generacja 2012 mamy rozstrzygnięty. W drodze głosowanie internetowego na facebook.com zwycięzcą został zespół Godbite ze Szczecina. Wygrywa więc 4 tysiące złotych i zagra 1 września przed kapelami Chassis i Kontrust.

Godbite / źródło: facebook.com/godbite

Godbite / źródło: facebook.com/godbite

Oto, co sam zespół napisał w zgłoszeniu do organizowanego przez koszalińskie Centrum Kultury 105 festiwalu Generacja 2012:

„Godbite – ich nietuzinkowa wizja ciężkiego grania jest wypadkową fascynacji ambitnym rockiem, metalem progresywnym i nieparzystą matematyką. Odpowiednio wyważone dawki melodii, ciężaru oraz połamanej rytmiki gwarantują świeże spojrzenie na muzykę. Z obszernej palety inspiracji wyłoniły się barwy i kształty tego, co chcą swoją muzyką przekazać. Teraz z uporem maniaka rzeźbią własną niszę . Na ich twórczość wpłynęła zarówno muzyka wcześniejszych pokoleń (Led Zeppelin, King Crimson, Tom Waits, Black Sabbath) jak i współcześni artyści (Mike Patton, Tool, Mastodon). Zespół pracował m.in. ze Zbigniewem Krzywańskim (Republika), Ryszardem Sygitowiczem (Perfect) i Jarosławem Chilkiewiczem (My Riot, Sweet Noise, Bracia).

Dokonania: Finał Festiwalu Around the Rock 2012 (wybrano 12 zespołów z ok. 300 zgłoszonych) Finał Olsztyńskiego Kortofestu 2012  (wybrano 10 zespołów z całej Polski i nie tylko).”

Przypomnę, że oprócz tej szczecińskiej kapeli zgłosiło się także około 50 innych zespołów. Spośród nich wybrano 10 najciekawszych i CK105 zdecydowało, aby zwycięzcę wybrali Internauci za pośrednictwem portalu społecznościowego facebook.com. Godbite niemal od początku o pierwsze miejsce walczył z Materią ze Szczecinka i przez większą część głosowania szli łeb w łeb. Dopiero w sobotę, na dwa dni przed  zakończeniem oddawania głosów zespół Godbite wysunął się na zdecydowane prowadzenie. Tak zostało już do poniedziałku do godz. 10, kiedy to sonda internetowa została zamknięta.

Sposób wyboru zwycięzcy niemal od początku wywoływał mieszane uczucia wśród internautów. Jedni cieszyli się, że mają wpływ na to, kto zagra na Generacji, inni uważali, że to nie jest sprawiedliwa forma, bo zależy tylko od tego, kto ma więcej „znajomych” i potrafi zachęcić ich do oddania głosu.

Dlaczego CK105 zdecydowało się na tę formę głosowania? – Zadecydował budżet imprezy. Koszt zorganizowania porannych przesłuchań konkursowych, które nie cieszyły się zainteresowaniem ze strony fanów rocka jest dość duży – tłumaczy Szymon Wierzchowiecki z Centrum Kultury 105. – Najczęściej kończyło się na tym, że zespoły, które przyjeżdżały z różnych części kraju grały tylko przed jury i garstką słuchaczy. Woleliśmy więc za te pieniądze zaprosić jako gwiazdę i gościa specjalnego porządne zespoły.

Szymon Wierzchowiecki dodaje też, że w przyszłym roku CK105 wypracuje nową formułę wyłonienia zwycięzcy. Jaką? To będzie jeszcze przedmiotem szczegółowych ustaleń.

Tymczasem już można szykować się na wielki finał festiwalu Generacja 2012, który odbędzie się w sobotę 1 września w koszalińskim amfiteatrze. Wstęp na koncert kosztuje 20 złotych. Bilety można kupować w kasie kina Kryterium i na stronie www.biletyna.pl. Sprzedaż będzie prowadzona także tuż przed samym koncertem.

Czytaj też:

>>> Generacja 2012: Kontrust gwiazdą festiwalu

>>> Generacja 2012: Chassis gościem specjalnym

>>> Michał Gabryelczyk [Chassis]: Nagrodę z Generacji… sprzedaliśmy [wywiad]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.