platforma blogowa portalu głos koszaliński

Skubas „Wilczełyko”. Premiera wrzesień 2012

Niejaki Skubas i jego debiutancki album „Wilczełyko” może być niezwykle ciekawym wydarzeniem na polskiej scenie muzycznej. „Linoskoczek”, czyli singiel promujący płytę to bardzo interesująca muzyka.
Skubas - Wilczełyko

Skubas - Wilczełyko

Zamiast pisać o tym utworze, wolałbym po prostu zmusić Was do odsłuchu. „Linoskoczek” to bardzo prosty utwór, oparty na niewielu dźwiękach. Połączenie akustycznego popu, słowiańskiego folku z pewnymi elementami amerykańskiej muzyki – może country (w jak najlepszym tego słowa znaczeniu), może bluegrassu, który jest właściwie rockiem połączonym z amerykańskim folkiem (jakoś mi się to kojarzy nieco z opisywanym przeze mnie niedawno Punch Brothers).
[youtube]www.youtube.com/watch?v=MCiCw9g2Usw[/youtube]
Natomiast sam Skubas to wokalista bardzo ciekawej barwie głosu. Do tej pory znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, teraz atakuje w nowej, solowej odsłonie. „Wilczełyko” ma mieć akustyczne, gitarowe brzmienie o lekko folkowym, a także grunge’owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach muzyk łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki.
Premiera płyty we wrześniu.

Tracklista:

 1. Wilczełyko
 2. Nie pytaj
 3. Więcej nieba
 4. Mgła
 5. Linoskoczek
 6. Over the rising hills
 7. Szarość (Julia I.)
 8. Prawie jak Kurt
 9. Rain down
 10. W.C.A.
 11. Eyes of vanity
 12. Rain song (ft. Kev Fox)

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.