platforma blogowa portalu głos koszaliński

Generacja 2012. Wkrótce głosowanie!!!

Festiwal Rockowy Generacja 2012 wchodzi w kolejną fazę. Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone w piątek 10 sierpnia 2012. Czas na głosowanie.

Charyzmatyczna Agata Jarosz jest znakiem rozpoznawczym Kontrust.

Charyzmatyczna Agata Jarosz jest znakiem rozpoznawczym Kontrust.

– Dotarło do nas około 50 zgłoszeń. Z nich jury wybierze maksymalnie 10 najciekawszych kapel – mówi Szymon Wierzchowiecki z Centrum Kultury 105, które jest organizatorem imprezy. – Już w tym tygodniu na Facebooku rozpocznie się internetowe głosowanie. To fani rocka wybiorą zespół, który 1 września zagra przed zaproszonymi przez nas na Generację kapelami.

Warto dodać, że finalista, oprócz udziału w wielkim koncercie w koszalińskim amfiteatrze zgranie też nagrodę pieniężną 4 tysiące złotych.

A kto wystąpi na Generacji 2012? Przypominam, że gwiazdą festiwalu będzie austriacki zespół Kontrust, który gra powalający miks muzyczny. Kapela, w której gra sześciu mężczyzn, a wokalistką jest Polka Agata Jarosz w swoich utworach metal, rock, reggae, a nawet polski i austriacki folk. Zespół istnieje już od 2000 roku. W ciągu 12 lat istnienia Kontrust wydał dwa nimi albumy EP oraz cztery długogrające płyty. Zespół zagrał także wiele koncertów Ill Nino, Biohazard, Molotov, Downset, czy Farmer Boys. W zeszłym roku kapela zagrała na dużej scenie Przystanku Woodstock.
Gościem specjalnym festiwalu będzie gdański zespół Chassis. Ta kapela istnieje od końca 1999 roku. Do tej pory grupa zagrała ponad 200 koncertów występując w klubach, na festiwalach i przeglądach. Organizowała także własne trasy koncertowe. W 2005 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana „wHywerolL”, promowana singlem „My Way”. Chassis występował też u boku największych gwiazd podczas Sosniphere 2011: Mastodon, Motorhead czy Iron Maiden. Rok później Chassis zagrał na głównej scenie festiwalu Ursynalia bezpośrednio przez Limp Bizkit i zaraz po Slayerze! Na koncercie w Koszalinie będzie można zapewne usłyszeć najnowsze kompozycje Chassis z mającej pojawić się w październiku płyty „Social Distortion”. Promuje ją utwór „Wide Eyes Open”.
autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.