platforma blogowa portalu głos koszaliński

Generacja 2012: Chassis gościem specjalnym festiwalu

Chassis, rockowo-metalowy zespół z Gdańska będzie gościem specjalnym festiwalu Generacja 2012. Kapela ta już kiedyś występowała na koszalińskim przeglądzie.

Chassis / fot. facebook.com/chassisofficial

Chassis / fot. facebook.com/chassisofficial

Gwiazdą festiwalu Generacja 2012 będzie – o czym już pisałem – austriacki zespół Kontrust. Tutaj skupię się więc na Chassis.

Chassis istnieje już od 1999 roku. Został założony w Gdańsku. Przez 12 lat działalności grupa zagrała ponad 200 koncertów występując w klubach, na festiwalach i przeglądach. Organizowała także własne trasy koncertowe.

W 2005 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana „wHywerolL”, promowana singlem „My Way”.

Chassis występował też u boku największych gwiazd podczas Sosniphere 2011. Grali tam w tak doborowym towarzystwie, jak Mastodon, Motorhead czy Iron Maiden. Rok później, 1 czerwca 2012 roku Chassis zagrał na głównej scenie festiwalu Ursynalia bezpośrednio przez Limp Bizkit i zaraz po Slayerze! 15 sierpnia tego roku Chassis zagra w warszawskim Parku Sowińskiego jako suport amerykańskiej grupy Korn!

Natomiast 1 września kapela z Gdańska zagra w Koszalinie jako jedna z gwiazd festiwalu/przeglądu Generacja 2012.  Na tym koncercie będzie można zapewne usłyszeć najnowsze kompozycje Chassis z mającej pojawić się w październiku płyty „Social Distortion”. Promuje ją utwór „Wide Eyes Open”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BgoG59oOgZU[/youtube]

Przypomnę jeszcze, że Chassis występował kilka lat temu na przeglądzie Generacja. Walczył o główną nagrodę. Jury, w którym zasiadali wówczas Titus z Acid Drinkers,  Jacek Barzycki z Gdzie Cikwiaty, Jacek Paprocki (ówczesny dyrektor CK105), Łukasz Tic – manager zespołu Pogodno i ja większością głosów wybrało na zwycięzcę zespół Road Trip’s Over ze Szczecina.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.