platforma blogowa portalu głos koszaliński

Hellyeah „Band Of Brothers”. Nowa płyta od 6 sierpnia 2012

Hellyeah, metalowa kapela ze Stanów Zjednoczonych wydaje swoją trzecią płytę. „Band Of Brothers”, które w Polsce w sklepach pojawi się 6 sierpnia to mocne uderzenie ekipy spod znaku takich ekip, jak Damageplan i Mudvayne.

Hellyeah - Band Of Brothers

Hellyeah - Band Of Brothers

„Band Of Brothers” to już trzecia – po „Heayeah” i „Stampede” – płyta kapeli, która jest połączeniem członków zespołów Damageplan i Mudvayne.

Ta pierwsza rozwiązała się po tragicznej śmierci gitarzysty Darrela Dimebaga, znanego przede wszystkim z rewelacyjnych albumów legendy metalu – zespołu Pantera. Dime został zastrzelony przez szaleńca, który podczas koncertu wtargnął na scenę z bronią w ręku i zaczął strzelać.

Po tym zdarzeniu Vinnie Paul, perkusista najpierw Pantery, a potem także Damageplan (a jednocześnie brat Darrela) postanowił założyć nową kapelę. Wziął do niej basistę Boba Zillę (Damageplan), a za wokal odpowiada tu Chad Gray z Mudvayne. Wspólnie stworzyli interesującą metalową mieszankę.

Najnowszy album „Band Of Brothers” to jedenaście energetycznych kompozycji, w których trudno nie doszukać się Panterowego klimatu. W USA ten krążek już został wydany, a zespół postanowił go udostępnić do odsłuchu na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Tracklista:

1.  War In Me
2.  Band of Brothers
3.  Rage / Burn
4.  Drink Drank Drunk
5.  Bigger God
6.  Between You and Nowhere
7.  Call It Like I See It
8.  Why Does It Always
9.  WM Free
10. Dig Myself a Hole
11. What It Takes to be Me

Więcej >>> Zapowiedzi płyt

Więcej >>> Recenzje płyt

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.