platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Peja/Slums Attack w Mielnie

Peja to kolejny znany raper, który odwiedzi Mielno. Po Tabasko i warszawskiej ekipie Tedego to właśnie jego skład Slums Attack zagra 29 lipca 2012 w klubie Bajka.

Peja / fot. Radosław Brzostek

Peja / fot. Radosław Brzostek

Koncerty w Mielnie to w zasadzie jest nowość. Gramy tam dopiero od dwóch sezonów. Nadrabiamy stracony czas, bo chyba jako jedna z ostatnich ekip hip-hopowych zagościliśmy w klubie „Bajka”. W zasadzie rzadko jeździmy na koncerty w takim letnim terminie, bo wolimy wypoczywać. Stać nas – mówił Peja w rozmowie przy okazji koncertu w koszalińskim klubie studenckim Kreślarnia.
Jak jednak widać i tym razem Peja postanowił zrobić sobie wolne w odpoczywaniu i zawitać do naszej nadmorskiej miejscowości, gdzie każdego dnia odbywa się wiele imprez. Zagra 29 lipca w klubie Bajka.
Fani tego rapera powinni wybrać, bo można się spodziewać, że usłyszą nie tylko utwory z ostatniej płyty „Reedukacja”, ale też całkiem nowe, nie publikowane jeszcze utwory. A to dlatego, że wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego krążka Peja/Slums Attack „Całkiem nowe oblicze 2”. Album będzie dostępny w sklepach od 15 września.
Co będzie można na tej płycie znaleźć? DJ Decks odpowiedzialny jest, jak w przypadku platynowej „Reedukacji” za warstwę muzyczną, ja pracuję nad tekstami i doborem gości. Tytułowe oblicze ma odnosić się do rymów, stylu, muzyki oraz kooperacji z innymi hip-hopowymi ekipami zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Tą płytą chcemy pokazać, że „Reedukacja” nie była jednorazowym strzałem, że SLU nie stoi w miejscu, że wciąż się rozwijamy i nadal podnosimy poprzeczkę sobie oraz innym zdradza raper.
Wiadomo już, że na płycie gościnnie pojawi się m.in. Glaca znany z metalowych zespołów Sweet Noise i My Riot, a także amerykańska ekipa hip-hopowa Onyx, a także ceniony raper zza Wielkiej Wody – Masta Ace.
Poza nowymi utworami na koncercie na pewno będzie można usłyszeć największe hity Slums Attack. Które? Pewnie nie zabraknie m.in. utworów „Głucha noc”, „Nie zmienia się nic”, „Hip-hop”. – Wyobrażamy sobie koncerty bez tycj utworów, ale chętnie sięgamy po nie, odkurzamy je, bo mamy do nich sentyment. To one wprowadziły nas w przemysł muzyczny na dobre. Był czas, kiedy się trochę przeciw temu buntowaliśmy, bo chcieliśmy wyskoczyć z tej szufladki – mówi Peja.

autor:  Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.