platforma blogowa portalu głos koszaliński

Generacja 2012: Ciągle czeka na chętne zespoły

Znany już w całej Polsce Przegląd Zespołów Rockowych Generacja w Koszalinie rusza z kolejną edycją. Organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów rockowych i metalowych!

Generacja 2012

Generacja 2012

A warto to zrobić, bo już od kilku lat główna nagroda tego festiwalu-przeglądu to 4 tysiące złotych!

– Zachęcamy wszystkie zespoły z regionu i nie tylko do zgłaszania się. Nie trzeba wysyłać nam żadnych paczek z płytami i dokumentami. Wszystko można zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Generacji – mówi Piotr Owczarzak z Centrum Kultury 105, które jest organizatorem tej cyklicznej imprezy.

Co więc trzeba zrobić, aby się zgłosić do Generacji? Wystarczy wejść na stronę http://www.generacja.koszalin.pl/ w zakładkę karta zgłoszenia i wypełnić ją. W pełnym zgłoszeniu kapela chcąca wziąć udział w festiwalu oprócz nazwy kapeli, miasta pochodzenia, składu, wykonywanego gatunku muzycznego i krótkiej historii powinna także zamieścić maksymalnie 3 utwory w wersji mp3. CK105 na zgłoszenia czeka do 10 sierpnia 2012 roku.

To właśnie na podstawie tych nagrań jury konkursowe składające się z osób z koszalińskiego Centrum Kultury 105, a także z osób związanych z lokalnym środowiskiem muzycznym wybierze finalistów, którzy pierwszego września wezmą udział w festiwalu. Jak informują organizatorzy formuła przeglądu zostanie zmieniona.

– Zależy nam, by zespoły które przyjadą na festiwal zagrały u boku gwiazd na koncercie głównym. Dlatego będzie mniej zespołów zakwalifikowanych, ale wszyscy wystąpią na głównej scenie amfiteatru. Będą to maksymalnie trzy zespoły konkursowe – wyjaśnia Piotr Owczarzak. Wiadomo już, że zwycięzcy zostaną wybrani w głosowaniu internetowym.

Najlepsze kapele zagrają więc koncert przed gwiazdą imprezy, a do tego jeszcze będzie mógł zdobyć nagrodę pieniężną. A kto będzie gwiazdą tegorocznej Generacji? To austriacki zespół Kontrust >>> Generacja 2012: Kontrust gwiazdą w Koszalinie

Warto dodać, że na jubileuszowej 30. Generacji zagrał bardzo znany nie tylko w Polsce death-metalowy Vader oraz brytyjska legenda grind-core’a i death-metalu Napalm Death. Z kolei w zeszłym roku gwiazdami były polskie kapele Armia oraz Luxtorpeda.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku do koszalińskiego przeglądu zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów rockowych i metalowych z całego kraju. Spośród nich jury wybrało 7, ostatecznie na festiwalu zagrało pięć z nich. Nagroda główna – 4 tysiące złotych – została podzielona między dwa zespoły: The Sound Code z Ostrowa Wielkopolskiego i Bombshelter z Ełku. Ten drugi zespół dodatkowo wystąpił jako support gwiazd Generacji.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.