platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Materia Fest, czyli metal na Mysiej Wyspie

Szczecinecki metalowy zespół Materia zaprasza wszystkich fanów ciężkich brzmień na koncert na Mysiej Wyspie. Oprócz nich zagra także kilka innych gitarowych kapel z regionu.

Materia - fot. Dominik Ostrowski

Materia - fot. Dominik Ostrowski

Impreza odbędzie się w sobotę 14 lipca na Mysiej Wyspie położonej po drugiej stronie jeziora Trzesiecko (patrząc od strony Szczecinka). Star o godz. 17. Wstęp na imprezę jest wolny.

Główną gwiazdą tej imprezy będzie na pewno szczecinecka Materia, która już od kilku lat próbuje podbić polski metalowy rynek muzyczny. I trzeba przyznać, że cierpliwie i z sukcesami brnie do przodu. Na swoim koncie ma wiele zagranych koncertów w różnych miejscach Polski, w tym na Przystanku Woodstock w 2011 roku, a także udział w Sonisphere Festival 2010, na którym grały największe gwiazdy thrash metalu: Anthrax, Metallica, Slayer, Megadeth. Materia po wypuszczeniu w sieć swoich dwóch materiałów demo szykuje się do wydania swojej pierwszej płyty. Utowry zostały zarejestrowane w Izabelin Studio i fanom Materii pozostaje czekać na pojawienie się najnowszego krążka. Wiele z tych utworów na pewno będzie można posłuchać na koncercie na Mysiej Wyspie.

Wydanie nowej płyty szykuje także grająca latino-metal koszalińska Pampeluna, która także zagra na Materia Fest. Zespół ten także ma za sobą wiele udanych koncertów, a wśród nich występ na Przystanku Woodstock.

Na koncercie nad jeziorem Trzesiecko zagrają także: Nemroth ze Szczecinka, Scylla ze Szczecina, Budge z Połczyna Zdroju.

Po koncercie planowane jest After Party przy ognisku.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.