platforma blogowa portalu głos koszaliński

Piotr Rogucki „95-2003”. Nowa płyta, czyli drugi solowy album

Piotr Rogucki po sukcesie płyty „Loki – wizja dźwięku” wydanej w zeszłym roku, wokalista Comy szykuje drugą solową płytę. „95-2003” ukaże się 11 czerwca 2012 roku.

 

Piotr Rogucki - 95-2003

Piotr Rogucki - 95-2003

„95-2003” to tytuł drugiego solowego albumu Piotra Roguckiego. Po fabularyzowanej historii „Lokiego” przyszedł czas na swobodne podsumowanie wcześniejszych dokonań artysty.

Jak wiadomo ludziom wtajemniczonym w historię muzyczną wokalisty, zanim związał się z zespołem Coma, poszukiwał swojego miejsca na scenie występując z gitarą na licznych festiwalach piosenki autorskiej, poezji śpiewanej itp. z czasem osiągając sukcesy; Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Festiwal FAMA w Świnoujściu, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu to tylko niektóre z wydarzeń, w których z powodzeniem uczestniczył Rogucki.

Występy konkursowe Piotra – barda trwały na przestrzeni lat 1995-2003 i zaowocowały powstaniem wielu kompozycji.  Piosenki takie, jak „Ulotność”, „Ballada o Próżności”, która w rzeczywistości jest „Legendą o Próżności”, „Wrony” czy „Piosenka Pisana Nocą” to dzieła, które do tej pory nie zostały zarejestrowane studyjnie i nie znalazły miejsca na żadnym oficjalnym wydawnictwie autora, aż do dziś.

To, co proponuje Rogucki jest zbiorem dawnych dzieł nagranych w nowoczesnej  stylistyce rockowej i neofolkowej. Na płycie brzmiącej akustycznie i nieco eksperymentalnie, za sprawą wykorzystania dość niecodziennego instrumentarium i specyficznej konstrukcji utworów słychać wyraźnie piętnastoletnie inspiracje rockiem, równowagę w używaniu środków ekspresji, słowem daje o sobie znać bogate doświadczenie muzyczne.  Fani otrzymują dzieło kompletne mimo, że posklejane z różnorodnych, pozornie nieprzystających do siebie elementów.

Album, nad którym Piotr Rogucki pracował ponownie z Marianem Wróblewskim, ukaże się 11 czerwca 2012.

Tracklista:

1.ULOTNOŚĆ

2.PIOSENKA PISANA NOCĄ

3.DRZEWO

4.A MY

5.LEGENDA O PRÓŻNOŚCI

6.ANIOŁY

7.CHIMERY

8.ZOSIA

9.WRONY

10.KOT

11.REQUIEM PROWINCJONALNE

(materiały prasowe)

Komentarze (1) do “Piotr Rogucki „95-2003”. Nowa płyta, czyli drugi solowy album”

  1. oll. napisał(a):

    a gdzie „jesień” ? 🙁