platforma blogowa portalu głos koszaliński

Kukiz i Piersi. Nowa płyta jeszcze w 2012 roku

Paweł Kukiz i Piersi już od dobrych trzech lat obiecują fanom nowy album. Ten chyba w końcu się pojawi. Jest już nawet singiel, którego premiera 2 kwietnia!

Informacje o powstającym albumie pojawiały się na stronie inernetowej zespołu już w 2010 roku.

30 maja 2010 roku pojawił się taki wpis w dziale Niusy: „Wkrótce nowa płyta – Z przyjemnością informujemy, że zespół Paweł Kukiz i Piersi od połowy marca 2010r. rejestruje materiał na nowa płytę w studio „DR” w Wiśle. Wydanie płyty jeszcze w tym roku! Na stronie wkrótce pojawią się próbki utworow. Zapraszamy do sprawdzania.”

I faktycznie 10 września pojawił się w dziale Multimedia utwór „KGMO” w typowym dla Kukiza i Piersi punkowym, a także wojskowym stylu (charakterystyczne tremolo na werblu). A potem nastała… cisza. Rok 2010 minął, a płyty nie było. Zresztą chyba w zespole niewiele się działo, bo ostatni wpis w dziale Newsy datowany jest właśnie na 10 września 2010 roku.

Co w tym czasie się działo? Jak donosi wytwórnia Sony, która ma wydać nowy krążek Kukiza i Piersi przez ostatnie trzy lata zespół był zajęty przygotowaniem nowego materiału, co nie było łatwe, bo zmiany zachodzące w kraju (katastrofa smoleńska), czy burzliwe rozgrywki sejmowe nie pozwalały na dopasowanie warstwy tekstowej płyty.

Pojawiało się zbyt dużo ważnych inspiracji, których wnikliwy obserwator i aktywny komentator jakim jest Kukiz nie mógł pominąć.  Oczywiście płyta nie będzie stricte polityczna, jest to materiał zwracający uwagę na absurdy życia codziennego, które dotykają naszej polskiej rzeczywistości. Będzie ona zawierała również takie utwory jak „Czary Mary”, ewidentna „wolna i czysta” odskocznia.

I to właśnie utwór „Czary mary” będący pewnym uśmiechem w kierunku reggae, czy też punky-reggae.

Jako fan Kukiza i Piersi czekam na jego pierwszą\y od 2004 roku i „Płyty pirackiej” album będący jego materiałem autorskim.

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 


Komentowanie wpisu jest wyłączone.