platforma blogowa portalu głos koszaliński

Y’akoto „Baby Blues”. Premiera 2 kwietnia 2012

Jest! Już wkrótce światło dzienne ujrzy debiutancki album niejakiej Y’akoto. „Baby Blues” premierę będzie miał 2 kwietnia 2012 roku.

Skąd taka radość? Bo o Y’akoto już pisałem w zeszłym roku przy okazji jej EP-ki „Tamba”. Te kilka utworów, które wtedy usłyszałem oczarowały mnie. O szczegółach już pisać nie będę, bo znajdziecie wszystko pod linkiem TUTAJ >>> Y’akoto „Tamba EP”. Zakurzony soul Dodam tylko, że utwory z EP-ki znalazły się także na longplayu.

Album promuje utwór „Diamonds”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UdU9hOKz4g8[/youtube]

Przypomnę tylko, że Y’akoto naprawdę nazywa się Jennifer Yaa Akoto. Jej ojciec pochodzi z Ghany, matka jest Niemką. Wokalistka urodziła się w Hamburgu, lecz zanim stała się dorosła mieszkała z rodzicami w takich krajach, jak Ghana, Kamerun, Togo, Czad. Dziś Y’akoto najczęściej przebywa w miejscu swojego urodzenia, Paryżu i Lomé.

Młoda artystka prowadziła i prowadzi życie wagabundy, co nie pozostaje bez wpływu na jej muzykę. A tę ma we krwi od maleńkości. Za sprawą ojca, który jest cenionym afrykańskim muzykiem. Y’akoto od wczesnych lat dziecinnych uczyła się grać na fortepianie oraz śpiewała. Jako nastolatka brała udział w rozmaitych konkursach, zaczęła też dawać pierwsze koncerty. Inspirują ją rock, reggae, soul, funk, hip-hop i muzyka afrykańska. Kocha taniec i jest dyplomowaną instruktorką.

Album „Babyblues” pomogli Y’akoto nagrać tacy artyści, jak Mocky, Haze i producencki team Kahedi. Mieszają się na nim wszystkie inspiracje młodej wokalistki, która śpiewa przede wszystkim o tym, co dotyka każdego z nas. Słychać wpływy jej idolek – Billie Holiday, Niny Simone, Erykah Badu. Podobno w Afryce wróżka wywróżyła Y’akoto, że jej życie będzie ciągłym poszukiwaniem duszy. Poszukiwanie tej artystycznej już się rozpoczęło. I jak na razie przynosi wspaniałe owoce.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.