platforma blogowa portalu głos koszaliński

Santana „Shape Shifter”. Nowa płyta 15 maja 2012

„Shape Shifter” – nowa płyta Carlosa Santany, mistrza gitary będzie inna od jego ostatnich produkcji. 15 maja 2012 roku premierę będzie miał jego album… instrumentalny.

Santana - Shape Shifter

Santana - Shape Shifter

Dla wielu Carlos Santana znany jest przede wszystkim przebojów z płyt „Supernatural”, czy też „Shaman”, które sprzedażowo okazały się  hitami na całym świecie. Na albumach tych Mistrz Gitary współpracował m.in. z Lauryn Hill, Sealem, Macy Grey, Everlastem, Dave’m Mathewsem, Dido i wieloma innymi znanymi wokalistami.

To jednak tylko niewielki wycinek tego, co Carlos Santana w swoim życiu nagrał. A na swoim koncie ma kilkadziesiąt płyt, nie tylko z piosenkami, ale przede wszystkim z utworami instrumentalnymi, z których najbardziej znane to choćby „Samba Pa Ti”, czy „Europa”. Jednak na dobrą sprawę tytuły jego świetnych instrumentali możnaby wymieniać jeszcze długo.

I na swojej najnowszej płycie „Shape Shifter” zaprezentuje kolejne. 15 maja ma pojawić się album będący zbiorem instrumentalnych kompozycji, które Carlos stworzył na przełomie ostatnich lat na potrzeby swoich wcześniejszych płyt długogrających.

Ostatecznie jednak postanowił skrupulatnie je archiwować i wydać w odpowiednim dla nich momencie. Efektem „pisania do szuflady” stało się 12 instrumentalnych kompozycji oraz jedna, śpiewana przez głównych wokalistów z zespołu Santany – Andy Vargasa i Tony’ego Lindsay’a piosenka.

Ostatni w dyskografii album Santany – ‚Guitar Heaven…’ pokrył się w Polsce platyną i przez 3 tygodnie z rzędu zajmował #1 oficjalnej listy sprzedaży płyt OLIS.

Carlos Santana ma na swoim koncie, 10 statuetek Grammy, ponad 90 milionów sprzedanych płyt i astronomiczną sumę 100.000.000 fanów, którzy widzieli go na żywo podczas światowych tras koncertowych. „Shape Shifter”, to 36 album w bogatej dyskografii Santany.

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.