platforma blogowa portalu głos koszaliński

Muzyczne premiery czerwiec 2011. Hip-hop z Koszalina, metal z zagranicy

Mroku, Pogodno, Morbid Angel – premiery płytowe w tym miesiącu są bardzo ciekawe.


Hip-hop

Tym razem zacznę od dwóch premier z Koszalina.

Na tę płytę czekałem z niecierpliwością i w końcu się doczekałem! Mroku i jego „Bajki robotów” są do kupienia od 1 czerwca. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ >>> Mroku i Bajki robotów

Druga ciekawa premiera koszalińska to Zolen „Po raz drugi”. Pisałem już o tej płycie. Szczegóły znajdziecie TUTAJ >>> Zolen „Po raz drugi” . Aha… Album można kupić za jedyne 5 złotych. Aby go kupić należ skontaktować się ze sprzedawcą pod mailem zolodobrykolo@wp.pl

Z zagranicznych historii hip-hopowych na rynku pojawi się nowa płyta Eminema. „It Aint Over” wyjdzie 13 czerwca.

Metal

I płynnie przechodzę do metalu. W tym miesiącu także kilka ciekawych pozycji.

Zacznę od wielkiego powrotu Davida Vincenta na łono Morbid Angel. Płyta Illud Divinum Insanum miała premierę 6 czerwca. Więcej TUTAJ >>> Morbid Angel – Illud Divinum Insanum

Jeśli chodzi o mocniejsze rzeczy to warto sięgnąć jeszcze po nowe płyty Devina Townsenda. Kanadyjczyk nie próżnuje i w czerwcu wyda aż dwie płyty: „Deconstruction” i „Ghost”. Premiera 20 czerwca.

Z krajowych premier to warto chyba wziąć pod uwagę płytę Newbreed. Dlaczego? Bo to podobno kawał metalowego grania z wpływami  takich zespołów jak Alice In Chains, Opeth, Mastodon, Katatonia, Faith No More a nawet Dillinger Escape Plan. Premiera 20 czerwca.

Tego samego dnia światło dzienne ujrzy nowy minialbum zespołu Riverside „Memories In My Head” wydany z okazji 10-lecia istnienia zespołu.

Rock

A co w kwestii rockowych premier? Też kilka ciekawych rzeczy się znajdzie. Jedną z nich jest nowa mini płyta Pogodno „Plemnik”. Nagrana w trzy dni, wydana w limitowanej edycji 777 egzemplarzy w sklejanych osobiście przez muzyków pudełkach. Premiera 6 czerwca. Kilka dni wcześniej odbyła się premiera internetowa. Płytę można było ściągnąć w sieci.

Pop

No i trudno nie zauważyć wielkiej premiery płyty Dody – „7 pokus głównych”. Nergal o tej płycie wypowiadał się na Facebooku bardzo pozytywnie. To może warto posłuchać… Premiera 6 czerwca.

Tego samego dnia pojawiła się też płyta ze zremasterowanymi hitami Deana Martina.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.