platforma blogowa portalu głos koszaliński

Kaboom! ma teledysk. „Porfiria” na wysokim poziomie! [zobacz clip]

Kaboom!, kapela z Koszalina dorobiła się teledysku. Kiedy zobaczyłem obrazek do ich utworu „Porfiria” – zatkało mnie! Taki clip można wyprodukować w Koszalinie?!

Kaboom! - Porfiria (kadr z teledysku)

Kaboom! - Porfiria (kadr z teledysku)

Nie tylko ja byłem zdziwiony. Każdy, kto teledysk już widział, jest pod wrażeniem. Dlaczego? Bo clipy na takim poziomie ogląda się wielkich telewizjach muzycznych, na MTV na przykład.

Jeśli teledysku jeszcze nie widzieliście, to zapraszam!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6IH7fDpO6Es[/youtube]

Robi wrażenie? 🙂

Produkcja teledysku

Jak doszło do produkcji teledysku? Kaboom! już od dłuższego czasu nosił się z zamiarem nakręcenia obrazka do jednego ze swoich utworów. W końcu się udało.

– Spotkaliśmy się z Dariuszem Bendykiem, który ma już za sobą kilka zrealizowanych teledysków. To on robił clipy m.in. do „R jak Rozpacz” Ivony, czy Zosi Karbowiak – opowiada Radosław Czerwiński, wokalista Kaboom!. – Przedstawiliśmy mu swój utwór i zgodził się, żeby teledysk do „Porfirii”, kompozycji, którą robiliśmy jeszcze z Tośką (Tomasz Szeląg – zmarł 6 lat temu – dop. aut.).

Koncepcja Dariusza

To Dariusz Bendyk opracował całą koncepcję teledysku: scenariusz, reżyseria, a potem montaż – wszystko było jego. Zdjęcia do teledysku powstały na przełomie października i listopada 2010 roku. Przez dwa długie dni kręcone były w piwnicach budynku przy ul. Piłsudskiego, w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się muzeum.

– Warunki nie były łatwe. Było tam potwornie zimno. W przerwach między ujęciami okrywaliśmy się kocami, ogrzewaliśmy. Najbardziej zębami szczękały dziewczyny Ania, Dominika i Natalia, którymi dzielnie opiekowała się Agata Pietrzykowka – opowiada Radek.

Łóżko szpitalne i… pejcz

W teledysku wykorzystano wiele interesujących rekwizytów, m.in. łóżko szpitalne, maski przeciwgazowe, gogle spawacza, pejcz, a stroje aktorek – trzeba przyznać dość pojechane – wyszły spod ręki Błażeja Telińskiego, koszalińskiego projektanta mody.

Rammstein, Marylin Manson i Static X

Nie ma się jednak co dziwić, skoro… – Darek postanowił w naszym klipie połączyć klimat z teledysków Rammsteina i Marylina Mansona, nas natomiast namawiał byśmy zachowywali się jak członkowie zespołu Static X – zdradza wokalista Kaboom!

Po nakręceniu materiału, którego powstało w sumie kilka godzin przyszedł czas na montaż. – I okazało się, że Darek chce zrobić jeszcze dogrywki, bo brakuje mu paru ujęć. Wróciliśmy więc do piwnicy – dodaje Radek.

Premiera teledysku miała miejsce 18 lutego w koszalińskim klubie Graal. Podobno (nie wiem, nie byłem) ludziom szczęki opadły, jak zobaczyli efekt końcowy!

Porfiria do poprawki

No i wtedy okazało się, że teledysk jest rewelacyjny, ale dźwięk pozostawia wiele do życzenia, bo utwór był nagrywany w garażowych warunkach. Na szczęście Jarek „Butthead” Wilczek oraz Marek „Mahoń” Karoń wzięli chłopaków na stronę i wyjaśnili, że da się ten dźwięk poprawić. – Ścieżki, które nagrywaliśmy u Dominika Hałki trafiły do Jacka Miłaszewskiego z Chimp Studio, człowieka odpowiedzialnego za brzmienie m.in. dwóch ostatnich płyt Acid Drinkers. Zrobił z „Porfirii” prawdziwe cudo! – nie kryją zadowolenia  członkowie Kaboom!

Komentowanie wpisu jest wyłączone.