platforma blogowa portalu głos koszaliński

Muzyczne premiery marzec 2011. Cavalera Conspiracy, Radiohead, Slums Attack

Cavalera Conspiracy, Radiohead, Slums Attack – to tylko niektóre z muzycznych premier zaplanowanych na marzec. Znowu będzie czego posłuchać.

KLIKAJ KUKAJ POLUB >>> GRAMUZYKA ON FACEBOOK

Radiohead – The King Of The Limbs pojawi się na rynku 28 marca. Kapela mająca za sobą mocne rockowe granie, potem bardziej klimatyczne rzeczy. Ciekawe, co pokażą tym razem. Zapowiada się elektronicznie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rZj_USe5xWE[/youtube]

Trochę wcześniej, bo 21 marca wydana zostanie „Loki – wizja dźwięku” solowa płyta Piotra Roguskiego, czyli wokalisty zespołu Coma.

Znajdzie się i coś dla fanów metalu. 28 marca wyjdzie nowy krążek Cavalera Conspiracy – Blunt Force Trauma. Na pierwszej płycie bracia Max i Igor Cavalera dosłownie pozamiatali. Mam nadzieję, że tak będzie i na tej płycie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=as0Q5hH4TVU[/youtube]

Tej kapeli nie znam za dobrze, ale Agnostic Front od zawsze kojarzy mi się z dobrym nowojorskim hard core’m. „My life My way” będzie można kupić już 7 marca.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LW-PYPR9mzc[/youtube]

100 best of Blue Note będzie na pewno zestawem obowiązkowym dla wszystkich fanów jazzu. Na 10 płytach znajdziemy najciekawsze utwory legend jazzu, a wśród nich m.in. Miles Davis, Charlie Parker, John Coltrane, Duke Ellington, Louis Armstrong, Charles Mingus, Herbie Hancock i wielu innych. Niestety za taki zestaw trzeba będzie słono zapłacić (choć może w sumie 10 płyt po 10 utworów każdy za 150 złotych to nie aż tak dużo…). Premiera 7 marca.

Na płycie pod nazwą „Kukulski” znajdziemy utwory zmarłego w zeszłym roku Jarosława Kukulskiego znane dzięki Annie Jantar, Halinie Frąckowiak, Irenie Jarockiej, Krzysztofowi Krawczykowi. Numery zostały nagrane w nowych aranżacjach w klimacie jazzu, rn’b i funku. Na płycie usłyszeć będzie mozna m.in. Mikę Urbaniak, Kasię Kurzawską z Sofy, Kasię Cerekwicką, czy Marię Sadowską. Premiera 21 marca.

A może jakaś premiera dla fanów hip-hopu? Proszę bardzo! Po udanych płytach Fokusa i Ostrego (ukazały się w lutym) przychodzi czas na Slums Attack. Peja i DJ Decks na „Reedukacji”, która pojawi się 5 marca zaserwują zapewne solidną dawkę rapu. Mnie może nie powalić, bo do fanów Pei nie należę, ale pewnie też rzucę uchem.

To może jeszcze coś koncertowego… Wojtek Pilichowski wydaje płytę z koncertu w radiowej Trójce. Na „Fair Of Noise” (premiera 7 marca) fani talentu basisty znanego nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie na pewno znajdą wiele ciekawych kawałków.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lffh968FDJw[/youtube]

PS. Jeszcze coś z samego końca lutego. Od 28 lutego można kupić debiutancki album kapeli Mjut „Akcja ratowania ślimaków”. Nazwę Mjut kojarzę przede wszystkim przez niezliczoną liczbę przeglądów muzyki rockowej. Co grają? Post-rocka z domieszką elektroniką.

5 komentarzy do “Muzyczne premiery marzec 2011. Cavalera Conspiracy, Radiohead, Slums Attack”

 1. Marcin JY napisał(a):

  do Peji straciłem szacunek po akcji z tym małolatem na koncercie, czekam jedynie na kawałek z O.S.T.R em. 🙂

 2. fiodor napisał(a):

  no tytulowy singiel CC nie zachwyca, ale zdazylem sie przyzwyczaic ze z zasady te tytulowe wcale nie sa najlepsze 🙂 licze na cos wiecej po debiucie 🙂

 3. gramuzyka napisał(a):

  Peja? Ja go praktycznie w ogóle nie słucham, ale głupio nie zauważyć premiery jego płyty, w końcu dla wielu to guru hip-hopowe.

 4. gramuzyka napisał(a):

  Staram się nie sugerować jednym numerem. Zawsze lepiej posłuchać całość i wtedy wyrobić sobie zdanie. Zobaczymy co tam bracia Max i Igor nam zaserwują…

 5. gramuzyka napisał(a):

  Eeeee… tak słucham tego numeru CC i jest całkiem niezły! Jest luta, jest i melodia, zmiany tempa. W porządku! \m/