platforma blogowa portalu głos koszaliński

Grudniowe premiery muzyczne z myślą o Gwiazdce

Kult, Blackriver, POE, Tede, Michael Jackson – to jedne z ciekawszych premier grudniowych (i z końcówki listopada). A co jeszcze ciekawego wychodzi w prezentowym miesiącu? Przejrzyjcie mój subiektywny przegląd po muzycznych nowościach.

KLIKNIJ, KUKAJ >>> GRAMUZYKA ON FACEBOOK

Wiele płyt, które w listopadzie i grudniu na rynku się pojawiają wydawane są z myślą o świętach Bożego Narodzenia – i nie piszę tu wcale o kolędach. Płyta to przecież świetny prezent pod choinkę.

O większości listopadowych premier już pisałem TUTAJ >>> Premiery na listopad

Przejdę więc szybko do grudniowych, zahaczając nieco o końcówkę listopada i płyty, o wydaniu których nie wiedziałem…

Wielu fanów Kultu na pewno ucieszyło się, że z końcem listopada na półkach sklepowych pojawił się Kult MTV Unplugged – w wersji CD lub w boxie CD + DVD.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DPBgknmkzBs[/youtube]

Hip-hop

Pod koniec listopada miała też wyjść nowa płyta POE „Złodzieje zapalniczek”, ale ostatecznie została wydana 1 grudnia. Dla mnie to prezent idealny 🙂

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NMZG2bHvKbs&fmt=35[/youtube]

Jeśli już przy hip-hopie jestem, to warto wspomnieć o reedycji dwóch albumów duetu rapersko-producenckiego Pezet-Noon. Można teraz znowu wejść w posiadanie „Muzyki poważnej” i „Muzyki klasycznej”.

Na grudzień premierę swojej nowej płyty zaplanował również Tede. Notes 3D w sprzedaży ma być od 9 grudnia.

Kończąc wątek hip-hopowy wspomnę jeszcze o płycie ZIP Skład. Od 4 grudnia można kupić ich „Chleb powszedni”.

Rock i metal

Kilka tych hip-hopowych premier się zebrało. A co w metalu? Tutaj jakby zastój, a przynajmniej wśród wykonawców, którzy mogliby mnie zainteresować.

Najbardziej czekam na album Blackriver „Trash”, który będzie zbiorem kawałków, które nie weszły na dwa istniejące albumy grupy.

Motorhead? To oni jeszcze  żyją?! Żyją, żyją, mają się całkiem nieźle i nagrywają! A 13 grudnia pojawi się ich nowa płyta „The World is Yours”.


Z ciekawostek metalowych, a dokładniej industrialowych to Nine Inch Nails wydało zremasterowane „Pretty Hate Machine” – wg mnie najlepsza płyta w dyskografii (choć przyznaję, że chyba wszystkich NIN nie słyszałem).

No i muszę jeszcze wspomnieć o „Córce Generała”, płycie Dr Hackenbusha (premiera 11 grudnia) – kapeli wulgarnej i dowcipnej. Jej hiciory w stylu „Mięgwy”, „Jebał Cię pies”, „Nie ruszaj kurwy” czy „Moją pasją jest zabijanie” znam dzięki Arturowi (Artur, dzięki!). Ciekawe, czy będzie ostra jazda tekstowa bez trzymanki? Singiel tego niestety nie zapowiada, ale to chyba dlatego, że były 2 Hackenbushe (prowadzone przez tego samego lidera – jeśli wierzyć temu, co w sieci można wyczytać) – jeden hardcore’owy tekstowo, drugi – bardziej normalny.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o-hZaIbjC9k[/youtube]

Pop

Przejdę więc może do lżejszych klimatów.

Raz Dwa Trzy z okazji 20-lecia wydało płytę pod wiele znaczącym tytułem 20 (w wersji CD i DVD). Jubileuszowy album to zapis koncertu z 28 września z udziałem orkiestry. Na płycie znajdziemy oczywiście najbardziej znane utwory w nowych aranżacjach.

I na zakończenie najlepiej zarabiający obecnie nieżyjący muzyk. Po śmierci Michaela Jacksona, Króla Popu 13 grudnia wydana zostanie płyta z premierowymi podobno utworami. Płyta ma prosty do zapamiętania tytuł – „Michael”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PIxEISCUN3k[/youtube]

Komentowanie wpisu jest wyłączone.