platforma blogowa portalu głos koszaliński

POE – Projekt OSTR i Emade wracają z albumem „Złodzieje zapalniczek”

OSTR wydaje płytę. To – jak zwykle – bardzo dobra dla mnie informacja 🙂 Ale nie wydaje jej sam. Wraca wraz z Emadem w projekcie POE.


Takiej informacji nie mogę przemilczeć (choć narażam się na zarzut, że piszę tylko o OSTRym , co jest oczywiście nieprawdą :-))! Ostry już wkrótce wraca z nową płytą. Już 26 listopada będzie – mam nadzieję – w moich rękach.

O nowej premierze pisałem krótko w zestawieniu interesujących listopadowych premierach muzycznych. Dziś pojawił się na youtube pierwszy singiel z płyty POE „Złodzieje zapalniczek”. Trzeba go więc posłuchać!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_VW_Ij89_s4&fmt=35[/youtube]

Dobry bit Emada, no i nawijka Ostrego – cudo!

Dodam tylko krótko, że „Złodzieje zapalniczek” to – po pięcioletniej przerwie – drugi album POE (choć wydawało się, że to raczej będzie jednorazowa współpraca Ostrego z Emadem). Ciekawostką jest fakt, że płyta została nagrana przez Adama Ostrowskiego w ciągu zaledwie 3 dni jako aftershock wspólnego koncertu O.S.T.R.  i Emade we wrocławskiej „Bezsenności”.

Jak zapewnia wytwórnia, mimo spontanicznego charakteru płyty, jej warstwa tekstowa zaskakuje świeżością. Pod względem muzycznym to wielki powrót Emade do klasycznego samplowania, jako kontra do elektroniki znanej z pierwszej płyty POE.

Na płycie nie może zabraknąć skreczów DJ-a Haema. Gościnnie wystąpi też beatboxer Zorak (można go było zobaczyć podczas ostatniego koncertu Ostrego w Koszalinie).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d3HK9pSWhdc&fmt=35[/youtube]

KLIKNIJ >>> GRAMUZYKA ON FACEBOOK

2 komentarze do “POE – Projekt OSTR i Emade wracają z albumem „Złodzieje zapalniczek””

  1. M.I.H. napisał(a):

    Zapowiada sie niezle „Nie odejde z tad” wymiata 😉

  2. ty tam na górze napisał(a):

    stąd a nie z tąd.