platforma blogowa portalu głos koszaliński

Premiery na listopad: Smolik, Voo Voo, Dick4Dick i Jimi Hendrix

Voo Voo, Smolik, Dżem, Dick4Dick, NERD – to oczywiście nie wszystkie zespoły, które na listopad przygotowały premiery swoich płyt. Poniżej efekt mojego szybkiego przeglądu portali internetowych kilku wytwórni.


8 listopada w sklepach pojawi się najnowsza płyta Dick4Dick. Chłopaki grali w Koszalinie, zagrali podobno świetnie! (akurat nie byłem). Już teraz można płyty „Who’s Afraid Of?” posłuchać za darmo na profilu myspace D4D

10 listopada w sklepach ma się pojawić  najnowsza czwarta płyta Smolika. Tytuł? Bardzo prosty! Smolik 4. To chyba najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera ostatnich czasów. „Słoniową” płytą do tej pory jestem zachwycony!

Z niecierpliwością czekam też na nowy album Voo Voo. „Wszyscy muzycy to wojownicy” premierę będzie miał 16 listopada. Ciekawe, czy będzie tak dobrze, jak na „Voo Voo z kobietami”, czy też „Voo Voo samo”. Bo ma być rock and rollowo, w klimacie lat 60-tych i 70-tych.Współproducentem jest Emade (prywatnie syn Wojtka Waglewskiego), a płyta była nagrywana „na setkę” (Emade ze swoim bratem Fiszem ostatnio projekt Kim Nowak też nagrywał w ten sposób). Może więc być ciekawie.

A to może być naprawdę ciekawe! Depeche Mode wydaje zestaw koncertowy „Live In Barcelona” z ostatniej trasy koncertowej. W zależności od zasobności portfela można sobie sprawić zestaw super deluxe 4-płytowy (2xDVD, 2xCD), albo zestaw deluxe (1xDVD, 2xCD), albo zestaw 2xBlue-Ray.

Ciekawy też jestem, co nowego wymyślili chłopaki z ekipy N.E.R.D., czyli Pharrell Williams, Chad Hugo i Shae Haley.  Płyta ma się pojawić 12 listopada, czyli już niedługo… Tylko z tego, co czytam to nowego rewolucji ni należy się spodziewać, bo „Nothing” to powrót do inspiracji, dzięki którym powstał debiut „In Search Of”.

Co jeszcze ciekawego wyjdzie w listopadzie?

16 listopada pojawi się nowa płyta Dżemu. Powrót po sześciu latach przerwy.

W listopadzie pojawi się też coś dla fanów Jimiego Hendrixa – dwupłytowe DVD z materiałami z życia i czasów wirtuoza gitary. Na nośnikach znajdą się unikalne, historyczne materiały m.in. nagrania telewizyjnych występów Hendrixa z 1969 roku, a także wywiady z Hendrixem i wiele innych materiałów.

Zresztą wydawnictw związanych z Jimim będzie wiele. Wydany zostanie zestaw dwóch płyt CD + DVD „BBC Sessions”; zestaw CD + DVD „Blues”; zestaw 2 CD „Live AT Woodstock” i na pewno coś jeszcze.

Ze „staroci” na ryku pojawi się także „Bitches Brew – 40th Anniversary” krążek Milesa Davisa z 1969 roku. Wydawnictwo pojawi się 8 listopada.

Zarabiać też można na kolejnych najbogatszych trupach w branży muzycznej. Na DVD wydany zostanie materiał „Michael Jackson Visions” – 4,5 godziny materiału, przede wszystkim teledyski (około 40).

Zza grobu znowu odezwie się Król Elvis Presley. „Viva Elvis” to największe hity w nowych aranżacjach (wokal oryginalny, ale muzyka po nowemu – jak można poczytać w sieci).

Z lżejszych klimatów… Płytę wydał niedawno Grzegorz Turnau. „Fabryka klamek” jest w sprzedaży od 3 listopada. Utwory z albumu można posłuchać na profilu myspace Turnaua http://www.myspace.com/grzegorzturnau

Aktualizacja 10. listopada: Właśnie dotarła do mnie informacja, że 26 listopada na rynku pojawi się drugi album Projektu Ostry Emade! Żeby było ciekawiej płyta została nagrana w 3 dni, jako aftershock pewnego wspólnego koncertu Ostrego z Emadem we Wrocławiu. Płyta będzie nosiła tytuł „Złodzieje zapalniczek”.

Tracklista:

1       Wejście
2       Złodzieje zapalniczek
3       Nadzieja
4       Twarz
5       Nie odejdę stąd
6       Ty znasz ten stan
7       Nie szpan a szacunek
8       Szczery do bólu
9       No kto?
10      POE
11      Raj młodocianych bogów 2
12      Wyjście

2 komentarze do “Premiery na listopad: Smolik, Voo Voo, Dick4Dick i Jimi Hendrix”

  1. Ljubov Jegorova napisał(a):

    Mariusz, ty, jako fan muzyki w ogóle, powinieneś przeczytać super książkę Wojciecha Manna (właśnie wyszła). Ja ją w tej chwili skończyłem czytać i powiem ci – bajka. Takie miłe wspominki sprzed lat. Niby nic nadzwyczajnego, ale czyta się fantastycznie.

  2. gramuzyka napisał(a):

    Oglądałem ostatnio tę książkę w księgarni, widziałem rozmowę z Mannem i jego synem. No książka faktycznie zapowiada się interesująco. A skoro zachwalasz, to trzeba będzie przeczytać…