platforma blogowa portalu głos koszaliński

Gotan Project – do Tanga trzeba trojga

Gotan Project – fachowcy od grania tanga już po raz kolejny czarują swoją grą łącząc muzykę do tego argentyńskiego tańca z wieloma gatunkami.

Gotan Project

Gotan Project

Gotan Project to grupa, której trzon tworzy trzech muzyków: Francuz Philippe Cohen Solal, Eduardo Makaroff z Argentyny oraz Christoph H. Müller ze Szwajcarii. Już od 2001 roku czarują swoją grą cały świat.

La Revancha Del Tango

Na pierwszą płytę „La Revancha Del Tango” trafiłem – jak to często bywa – przez zupełny przypadek. Podczas jednej z wycieczek do Połczyna Zdroju zasiadłem na piwku w knajpce znajdującej się tuż przy ratuszu (Tośka, pozdrawiam!). A tam z głośników sączyło się tango zmieszane z elektroniką. Już po chwili dowiedziałem się, co to tak gra. Od tamtej pory jest to jedna z moich (i Żony) ulubionych płyt na wieczory (obok Sade i Stinga) niekoniecznie taneczne.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZFBo62VZ8HA[/youtube]

Lunatico

Po kilku latach już zupełnie świadomie sięgnąłem po kolejny album „Lunatico”. Ciągle było ciekawie, ale czegoś mi brakowało. Jakiegoś wyraźnego przeboju. Muzyka ot tak po prostu się sączy, ale jakoś nie przykuwa uwagi. No może poza jednym utworem – tangiem z hip-hopowym wokalem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FQ4zObtAOuI[/youtube]

Tango 3.0

I znowu minęło kilka lat, i kolejna płyta pojawiła się na rynku. Według mnie to rewelacyjny powrót do tego, co tak bardzo podobało mi się na „La Revancha…”. Zdecydowanie więcej tu utworów, które szybko „zażerają”, wpadają w ucho i zapadają w pamięci. Muzycy jak zwykle dokonali miksu zmysłowego tanga z wieloma innymi gatunkami muzycznymi. Są tu elementy elektroniki, hip-hopu (perkusyjne bity), trip-hopu, swingu, czy regałowego dubu. A do tego od czasu do czasu zmysłowy śpiew wokalistki.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FFzk_MX1DCo[/youtube]

Koncert w Szczecinie

Dla fanów Gotan Project mam dobrą wiadomość! Grupa wystąpi w Polsce aż na trzech koncertach: 15 czerwca w Szczecinie, 16 czerwca w Poznaniu i 17 czerwca w Warszawie.

P.S. Płyt Gotanów na rynku pojawiło się więcej, ale pozostałe to głównie koncertówki, bądź też dj-ski set.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.