platforma blogowa portalu głos koszaliński

Neile z Koszalina na nielegalu

Neile, raper z Koszalina już wkrótce wyda nielegalnego mixtape’a, który będzie zapowiedzią jego oficjalnego wydawnictwa.

Neile

Neile

Płyta rapera będzie nosić tytuł „Neile – Kyny W Amoku Mixtape” – To 22-numerowa zapowiedź mojej płyty Kyny W Amoku. Znajdą się na niej moje starsze i najnowsze utwory. Ale ten mixtape nie będzie przypominał oficjalnego albumu. To dwa różne krążki – zaznacza Neile.
„Współpracownicy”
Do współpracy przy tworzeniu tego nielegala raper zaprosił wielu gości. Wśród nich znaleźli się: Kolokos, Czezter, Zolen, Redzi, Hudinii, Esteef, Kotzi, Mega Kulis, Nieświeża Krew, Enaps. – Czyli jest ich dosyć sporo – mówi Neile.
Za stronę muzyczną mixtape’a odpowiadają producenci: Kapsel, Czezter, Pióro, Dk, Bocian, Parta, Michael Latek, Matek Mtk, SoldaT, Wiłson i Filemono.
Część utworów z płyty już teraz jest do odsłuchania na profilu myspace.com Neilego www.myspace.com/neilekynywamoku

Głównymi patronami medialnymi mixtape’a są: www.gk24.pl, Hip-hop.pl, Rapduma.pl oraz Radio Rewers.


Płyta już wkrótce pojawi się w sprzedaży. Będzie ją można kupić w sklepie koszalińskich sklepach Cans i Jigga, a także przez Internet. Wkrótce na youtube.com dostępny będzie również clip do jednego z utworów.
O dacie premiery „Neile – Kyny W Amoku Mixtape” poinformuję w osobnym wpisie.
Kim jest Neile?
Dla tych, którzy nie znają tego rapera z Koszalina, kilka słów o nim samym.

Swoje pierwsze kawałki zaczął nagrywać w 2000 r. Najpierw pojawiło się nagrane wraz ze składem Portal Casta – 10 minut szumu. Trzy lata później Neile wydał płytę „Trylogia vol. 1”.

W tzw. międzyczasie nawiązał współpracę z Zolenem, z którym działa do dziś w składzie pod nazwą Eurobusiness. Choć Neile nagrał z nim płytę to zdecydowali się ją pokazać tylko kilku osobom. Na następny krążek  tego duetu trzeba było czekać do 2007 roku. Wtedy pojawił się krążek Eurobusiness mixtape, który był dodatkiem do magazynu Hip hop.

Teraz Neile zamierza wydać swoją oficjalną płytę.

2 komentarze do “Neile z Koszalina na nielegalu”

  1. ziomuś napisał(a):

    czekamy czekamy :]

  2. szyyyja napisał(a):

    Czekamy Zajka :):)