platforma blogowa portalu głos koszaliński

Fokus i Rahim znowu w Koszalinie

Fokus i Rahim jako Pokahontaz zagrają dziś wieczorem (piątek, 19 lutego) w koszalińskiej Kreślarni. Zanim jeszcze ten koncert się rozpocznie kilka wspomnień z poprzedniej imprezy w Koszalinie, na której Panowie się pojawili…

To było już daaawno temu, jakieś 6-8 lat temu (jeśli się mylę, to mnie poprawcie), kiedy jeszcze istniał klub Brok. Fokus i Rahim przybyli do Koszalina wspólnie ze Śliwką, beat boxerem Sot-em i DJ Bambusem.

Opóźnienie przez wypadek

Przyjechali z… kilkugodzinnym opóźnieniem.  Koncert miał się zacząć około godz. 21, a raperzy weszli na scenę coś koło północy. Od razu tłumaczyli się ze swojego spóźnienia. – Ale wypadek widzieliśmy, ale był korek – mówili.

I kiedy mieli już rozpoczynać koncert okazało się, że ich DJ nie wziął płyt z bitami. Na ratunek pospieszyli chłopaki z koszalińskiego SP Projekt (grali support przed Gwiazdą Wieczoru) i udostępnili swoje podkłady.

Koncert w końcu się zaczął. Warto było na nich poczekać. Chłopaki ze Śląska oprócz tego, co robili jako „Pijani Powietrzem” zagrali oczywiście również kawałki z „Kinematografii” i „Archiwum Kinematografii” Paktofoniki.

Klub napełniony po brzegi fanami raperów falował w rytm hitów.

Beatbox Sota

Gwoździem programu okazał się popis beat boxu w wykonaniu Sota. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że te kilka lat temu ta sztuka nie była jeszcze tak dobrze znana i popularna, jak teraz.

Sot stanął na wysokości zadania i dosłownie powalił publikę swoimi możliwościami. Największe wrażenie zrobił patent z pogłosem (echem) włączonym na jego mikrofonie. Masakra! (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Wywiad-niewywiad

Po koncercie udało mi się nawet porozmawiać z Fokusem. Chciałem „tylko” zrobić wywiad z raperem, a kiedy usiedliśmy w busie (którym raperzy przyjechali na koncert) gadaliśmy chyba ze 3 godziny. Najpierw oficjalnie – na potrzeby wywiadu (wywiad nigdy nie został wydrukowany), a potem już luźniej – na tematy różne.

W pewnym momencie dołączyli mocno rozbawieni Śliwka i Sot, i było już wesoło na maxa… I pozwólcie, że na tym zakończę.

Koncert w Kreślarni

Dziś znowu będzie okazja zobaczyć i posłuchać Fokusa i Rahima (jako Pokahontaz). Wystąpią dziś wieczorem w Kreślarni. W koncercie udział wezmą także Pezet i Małolat oraz GrubSon. Start o godz. 19.

Fokusa będzie można też spotkać przed koncertem i wziąć od nich autograf. Spotkanie z fanami odbędzie się  o godz. 16:30 w sklepie Jigga Store przy ul. Dworcowej 12/3.

Trzeba pójść. A na koncert się niestety nie wybiorę. Będzie jednak tam kamerzysta i fotoreporter gk24. Materiałów z koncertu szukajcie więc na tej stronie!

Komentowanie wpisu jest wyłączone.